1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Kripto Rusya’yı istila etmeye başladı 

Kripto Rusya’yı istila etmeye başladı 

Kripto Rusya’yı istila etmeye başladı 
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto Rusya halkının finansal tercihlerinde ön sırada. Rusya, 144,4 milyonluk bir nüfusa sahip ve ham petrol, ülkenin birincil ihracatı. Ve bu nüfusun çoğunluğu finansal eğilimlerini değiştirme yolunda. 

Kripto Rusya! Rusların çoğunluğu geleneksel varlıklar yerine kripto satın almayı tercih edeceklerini söylüyor

 

Kripto, dünya genelinde birçok insan için tercih edilen yatırım haline geldi. Bu kez, Forex Bayileri Birliği (AFD) tarafından yürütülen bir ankete göre , Rusların çoğunluğunun şu anda geleneksel varlıklara kıyasla dijital varlıkları tercih ettiğini buldu. Anket, itibarlı para birimleri veya altın gibi seçeneklerin daha geniş yatırımcı popülasyonunun gözünden düştüğünü gösterdi. Potansiyel yatırımcılar (daha önce hiç kripto ticareti yapmamış kişiler) bile kripto para almayı düşündüklerini söyledi.

 

Anket ağustos ayında yapıldı.  4 Ağustos ile 24 Ağustos arasında, toplam 502 katılımcı ile yapıldı. Bu grubun %90’ından fazlası 25-44 yaş aralığındaki erkeklerdi. Ankete katılanların kripto para birimlerine yönelik duyarlılığı büyük ölçüde olumluya doğru eğimli olduğu görüldü. Ankete katılanların çoğu, kriptonun büyümeye devam edeceğine inandıklarını söyledi. Ve diğer bir noktada, ankete katılanların %8’i nakit paranın yerine  tamamen geçeceğini söyledi.

 

Rakamlara göre Kripto Rusya için bir numara! 

 

Rusya, 144,4 milyonluk bir nüfusa sahiptir ve ham petrol, ülkenin birincil ihracatı dır. Vatandaşları, ülkelerinin bu geleneksel varlıklarına yatırım yapmak yerine  kripto paraları seçiyor. Dijital varlıklar yerine itibarlı para birimlerine yatırım yapmayı seçen yatırımcıların sayısı ankete katılanların %76,9’u , itibarlı para birimi ve altın gibi geleneksel varlıklar yerine kripto para birimleri satın almayı tercih edebileceklerini de söylediler. Bu sayının yaklaşık %24,7’si bir ayda kripto para alım satımı yapamayacaklarını,  ancak son  üç aydır alım satım yapmadıkları için üzgün olduklarını söyledi. İnsanların %17’sinden fazlası ayda bir kez dijital para birimleriyle işlem yaptıklarını açıkladı. %35,1’i ayda bir defadan fazla kripto para ticareti yaptıklarını açıkladı. Son olarak, ankete katılanların %23,1’i hiç kripto işlemi yapmadıklarını açıkladı.

 

Kriptoya uzun vadeli yatırım yapmak

 

Bu anketten elde edilen ilginç bir bulgu, yatırımcıların sadece hızlı kazançlar elde etmek için yatırım yapmadıklarını gösterdi. Ankete katılan yatırımcıların yarısından fazlası (%51) uzun vadede kriptoya yatırım yaptıklarını söyledi. Uzun vadeli birikimlerini artırmak için dijital para birimlerine yatırım yaptıklarını ifade ettiler. Bunun karşı tarafında ise hızlı kazanç elde etmek için yatırım yaptıklarını söyleyen yatırımcıların oranı sadece %8’di. sadece itibarlı paralara yatırıma devam edeceklerini söyleyenlerin sayısı yaklaşık %14. Ve  %9’u itibari para birimlerinde herhangi bir beklenti görmediklerini ve bu nedenle yatırım yapmak için altını seçeceklerini söyledi.

 

kripto rusya

 

Ek olarak, ankete katılan yatırımcıların %22,2’si kripto paralarını mal ve hizmetler için dijital para birimleriyle ödeme yapmak için aldıklarını söyledi. Ancak bu planlar “Dijital Finansal Varlıklar Üzerine” kanunla imkansız hale getirildi.

Rus yatırımcıların çoğu, alanın daha güvenli hale getirilmesi için yeni düzenlemelere ihtiyaç duyulduğuna  inanıyor.

 

Diğerleri (%40,4) ise uzaya devlet müdahalesinin çok sınırlı olması gerektiğini ifade etmiştir. Küçük bir yüzde (%16) kriptonun herhangi bir düzenlemeye ihtiyacı olmadığına inanıyor. Nihai bir (% 9) hükümetin dijital varlıkları kontrol etmesinin herhangi bir yolu olduğuna bile inanmıyor.

Kaynak