fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Rusya’da Bitcoin Altın’ın önüne geçti

Rusya’da Bitcoin Altın’ın önüne geçti

Rusya’da Bitcoin Altın’ın önüne geçti
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Rusya’da yapılan bir anketten yatırımcıların Bitcoin’i Altına tercih ettikleri ortaya çıktı.

Rusya’da Bitcoin Altın’ın önüne geçti

Rusya’da yatırımcılar üzerinde yapılan ankette, yatırımcıların yılın ilk üç çeyreğinde, kripto paraları altına göre daha iyi yatırım aracı olarak gördükleri ortaya çıktı.

Anket sonuçlarına göre, yatırımların %77’si en iyi yatırım aracı olarak kripto paraları gösterirken, %9’u altın, %14’ü de yabancı dövizleri gösterdi.

Anketi yapan AFD firması yöneticisi Evgeny Masharov, Rus yatırımcıların şu anda kripto para birimlerini “aldatıcı bir ürün değil” bir yatırım olarak gördüklerine dikkat çekti. Ankete katılanların %35’inin aktif dijital varlık tüccarları olduğunu da sözlerine ekledi.

Katılımcıların %23’ü kripto para birimleri konusunda deneyiminin olmadığını söyledi. Ancak bunların %80’i gelecekte pazara girmeyi planlıyor. Tüm katılımcıların %8’inden azı bu tür bir yatırıma asla dahil olmayacaklarını söyledi.

Masharov, Rusya’da paranızı saklamak için birçok seçenek olmasına rağmen, yatırımcıların %50’sinden fazlasının dijital para birimlerini tasarruf seçeneği olarak seçtiğini sözlerine ekledi:

 

Ayrıca, bu alandaki çok sayıda kısa ömürlü projeye rağmen, ankete katılanların yarısından fazlasının tasarruflarını artırmak için dijital varlıklara yatırım yapması da gösterge niteliğinde.

 

İlgili: Ethereum (ETH) güncel yorum, fiyat tahmini, ETH fiyat analiz

 

bitcoin altın

 

Rus yetkililer aynı fikirde değil


Çoğu yerel yatırımcı kripto para birimleri konusunda hevesli olsa da, çok sayıda Rus yetkili varlık sınıfına karşı oldukça temkinli yaklaşıyor.

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, yakın zamanda bitcoin ve altcoinlerin çok değişken olduğunu iddia etti ve yatırımcıları “korkunç” kayıplara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Onlara yatırım yapmanın diğer seçeneklerden daha tehlikeli olduğunu belirtmeyi de ihmal etmedi.

Bank of Russia Yönetim Kurulu üyesi Sergey Shvetsov ise şüphelerini daha da artırdı. Kriptoya yatırım yapmanın bir mayın tarlasına girmekle karşılaştırılabilecek kadar riskli olduğunu savundu:

 

İlgili: Rusya Merkez Bankası anketinde kripto detayı!

Canlı BTC fiyatı: $ 43,009.00

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.