Loading...
btc
BTC
0.09%
Bitcoin
67.591,31 USDT
eth
ETH
1.25%
Ethereum
3.482,75 USDT
bch
BCH
0.72%
Bitcoin Cash
388,60 USDT
xrp
XRP
0.2%
Ripple
0,61 USDT
ltc
LTC
1.34%
Litecoin
72,21 USDT
bnb
BNB
0.84%
Binance Coin
592,21 USDT
sol
SOL
0.15%
Solana
179,17 USDT
avax
AVAX
1.95%
Avalanche
32,49 USDT
ada
ADA
0.45%
Cardano
0,43 USDT
dot
DOT
0.82%
Poladot
6,15 USDT
doge
DOGE
0.19%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
0.43%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para
  3. Rusya Merkez Bankası anket programında kripto detayı!

Rusya Merkez Bankası anket programında kripto detayı!

kripto borsası
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kriptoya karşı tutumu ile bilinen Rusya Merkez Bankası 2021 yılının ikinci yarısı iççin planladığı anket programına kripto paraları da ekledi. Detaylar haberimizde.

Rusya Merkez Bankası anket programında kripto detayı

Kripto paralara olan ilgi arttıkça ülkelerin kripto paralar konusunda adım atması yaygınlaşıyor. Rusya Merkez Bankası (CBR), anket programına kripto paraları da ekledi.

Rusya Merkez Bankası, kripto yatırımlarına eşlik eden riskler hakkında araştırma yapmayı planlıyor. Yakın zamanda yayınlanan, Rusya Merkez Bankası 2021’in ikinci yarısı için anket programına, “Kripto para kullanımı risklerinin değerlendirilmesi” başlıklı çalışma eklendi.

CBR, bir notta anketin “Rus bireylerin ve tüzel kişilerin kripto para yatırımlarıyla bağlantılı sistemik riskleri değerlendirme eğilimleri hakkında bilgi edinmek” amacıyla gerçekleştirileceğini açıkladı. Düzenleyici, VTB, Tinkoff, Alfa-Bank, Raiffeisenbank ve devlete ait bankacılık devi Sberbank gibi 15 banka da dahil olmak üzere bir dizi finansal piyasa katılımcısına sorular gönderecek.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Rusya Merkez Bankası, ayrıca çalışmasında küresel ödeme sistemleri Visa ve Mastercard’ın yanı sıra Rus Mir’den gelen girdileri içermesini istiyor.

Rusya Merkez Bankası kriptoya karşı olumsuz tutumuyla biliniyor. Moskova’nın para politikası düzenleyicisi, rublenin kanunen tek yasal ödeme aracı olduğu Rusya Federasyonu’nda merkezi olmayan dijital paranın bir ödeme aracı olarak kabul edilmesine şiddetle karşı çıkıyor.  Ancak kripto paraları kısıtlayıcı bir adım atmıyor. Banka aynı zamanda, ulusal itibari paranın dijital bir versiyonu üzerinde çalışıyor ve 2021’in sonuna kadar bir “dijital ruble” prototipini ortaya çıkarmayı hedefliyor.

CBR başkanı Elvira Nabiullina, geçtiğimiz ay kripto paraların spekülatif yatırımlar olduğu konusunda uyarılarda bulunurken, fiyat değişkenliklerinin büyük kayıplara yol açabileceğinin bilinmesi gerektiğini belirtmişti.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.