1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Robinhood’dan kurumsal Bitcoin ve Ethereum yatırımcılarına müjde!

Robinhood’dan kurumsal Bitcoin ve Ethereum yatırımcılarına müjde!

Robinhood’dan kurumsal Bitcoin ve Ethereum yatırımcılarına müjde!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

 Dünyanın en popüler hisse senedi ve kripto para alım satım platformlarından biri olan Robinhood, perakende yatırımcılar için ürün yelpazesine kripto para birimi ile ilgili iki ürün daha ekliyor.

Robinhood Grayscale Bitcoin ve Ethereum Trust fonlarını listeledi

Hisse senedinin yanı sıra, kripto para alım satım imkanı sunan Citadel Securities tarafından desteklenen popüler bir finansal hizmetler platformu olan Robinhood, Shiba Inu’dan sonra kurumsal Bitcoin ve Ethereum yatırım fonlarını listeledi.

Ünlü dijital varlık yöneticisi Grayscale, sıfır komisyonlu işlem hizmeti sunan ticaret uygulamasında, firmanın Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için hizmet sunduğu geleneksel yatırım araçlarına yer verildiğini duyurdu:

“RobinhoodApp’ta kriptoya ulaşmanın iki yeni yolu var. Bugün $GBTC ve $ETHE alım satımı yapmaya başlayabilirsiniz. “

Nitekim ocak ayında Robinhood CEO’su Vlad Tenev, platformun kripto ile ilgili yeni ürünler ekleme hedefinden bahsetmişti. KoinMedya olarak daha önce bahsettiğimiz gibi; Robinhood kullanıcıları tarafından en çok talep edilen kripto para birimi Shiba Inu‘yu nisan ayı ortalarında listeledi. Şimdi de platform, Grayscale Bitcoin ve Ethereum Trust fonlarını listeleyerek, ürün yelpazesini genişletti.

Grayscale BTC ve ETC fonunda 32 milyar dolarlık yatırım

 2013 yılında kurulan Grayscale, çoğunlukla kurumsal yatırımcılara kripto para yatırım ve muhafaza hizmeti veren en büyük şirketlerden biri olarak biliniyor.

Bitcoin başta olmak üzere bazı kripto paralar için müşterilerine yatırım ve muhafaza hizmeti sunuyor.

Robinhood'dan kurumsal Bitcoin ve Ethereum yatırımclarına müjde!

Şirket, dijital para birimi yatırım ürünü Grayscale Bitcoin Trust (GBTC)’ı ilk olarak Eylül 2013’te Bitcoin Investment Trust olarak piyasaya sürdü. Ve Bitcoin’i kişisel olarak satın almasına veya muhafaza etmesine gerek kalmadan, kurumsal yatırımcıların kriptoya maruz kalmasını sağladı. Şu anda, Grayscale BTC Trust fonunda (AUM), toplamda 23,2 milyar dolarlık bir yatırım bulunuyor.

Grayscale Ethereum Trust (ETHE) ise, Aralık 2017’de başlatıldı ve şu anda bu fonda 8,4 milyar dolarlık yatırım var.

New York merkezli dijital varlık yöneticisi ayrıca, ETH ve BTC dışında, birçok farklı kripto para için trust adı altında yatırım fonuna sahip. 

Bu arada geçen yıl ekim ayında şirketin küresel ETF başkanı Dave LaValle, Bitcoin trust ürününü, borsada işlem gören bir fona (ETF) dönüştürme niyetini şöyle açıklamıştı:

“GBTC, fiziksel olarak desteklenen Bitcoin yatırım araçları için, güçlü bir yatırımcı talebi olduğunu kanıtlıyor.”

Nitekim, kasım ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunulan raporlar da bankacılık devi Morgan Stanley’nin GBTC’deki varlıklarını önemli ölçüde artırdığını ortaya koydu.

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.