Bitcoin fiyatında sırada ne var?

Bitcoin
Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, hafta sonuna da düşüşle başladı. Lider kripto para birimi 4 ayın en düşük seviyesinde. Bitcoin için sırada ne var? Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Bitcoin fiyatında sırada ne var?

Bitcoin, hafta sonuna da düşüşle başladı. Lider kripto para birimi önemli destek seviyelerini koruyamıyor ve büyük bir satış baskısı ile karşı karşıya. Nisan ayının başında 48,000 dolarlık yılın en yüksek seviyesini gören BTC, bu seviyede tutunamadı ve düşüş trendi başladı.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Boğalar ve ayılar hakimiyet yarışı verirken ayılar kontrolü ele aldı. BTC, son 24 saat içerisinde 35,482 dolara gerileyerek son 4 ayı en düşük seviyesine geriledi. Yazının kaleme alındığı anlarda 35,958 dolardan işlem görüyor. Bitcoin için kritik seviye 36,000 dolar ile 37,000 dolar arası. Bu arayı koruyamaz ise düşüş daha derin bir hale gelebilir.

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Bitcoin fiyatında sırada ne var?

İlgili: Bitcoin teknik analizi

BTC 5 Mayıs’ta yaklaşık %7,90’lık ciddi bir düşüş yaşadı. Kripto para güne 39.669 dolardan başladı, 36.129 dolara düştü ve sonunda 36.441 dolardan kapanaş yaptı. Wu Blockchain’e göre, BTC, fiyat düşüşünden sonraki bir saat içinde 120 milyon dolarlık likidite gördü.


İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Santiment istatistiklerine göre, 4 Mayıs’ta 868 bin olan aktif adres sayısı 5 Mayıs’ta 1,17 milyona yükseldi. Bu veri, BTC sahiplerinin BTC fiyatı yeni destek seviyelerine düşmesi durumunda kayıplarını azaltmak isteyebileceğini gösteriyor. Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi 22 puanla ‘Aşırı korku’ hissi gösteriyor. Bu da satış baskının devam ettiğini işaret ediyor.

BTC’nin ayı piyasasından ETP’ler de etkilendi. Arcane Research tarafından verilen en son rakamlara göre, Nisan ayında toplam 14.327 BTC çıkışı gerçekleşti ve bu, BTC ETP’leri tarihindeki en büyük aylık çıkış oldu.

Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’nde sırasıyla yaklaşık 7.100 BTC ve 3.312 BTC net çekim kaydedildi. Avrupa ise Nisan 2022 itibariyle 3.974 BTC çıkışı gördü.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin fiyatında sırada ne var?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.