Robinhood CEO: ‘İnternetin parası’ bu coin, ne Shiba ne BTC!

Bitcoin en az internet kadar işlevsel
Bitcoin en az internet kadar işlevsel
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Robinhood CEO’su Vladimir Tenev’e göre, geleceğin internetin parası ne Bitcoin, ne Shiba ne de herhangi bir başka bir kripto para. Ünlü CEO, bahsettiği coini açıklarken, Twitter üzerinden gerekçelerini de dile getirdi.


Robinhood CEO: ‘İnternetin parası’ bu coin, ne Shiba ne BTC!

Robinhood CEO Vladimir Tenev, Twitter üzerinden bir dizi paylaşımla Dogecoin’in nasıl “geleceğin internet parası olabileceğini” açıklamaya çalıştı.

Ünlü CEO bu konuda 12 tweet paylaştı 200,000’e yakın takipçisi ile. Tabii bir meme coin olan DOGE’un günlük ödemeler ve internet üzerindeki işlemler için kullanılabilir bir varlığa dönüşmesi için atılması gereken adımlardan da bahsetti.

İlgili – Dogecoin (DOGE) nedir, madenciliği nasıl yapılır, geleceği nasıl?

VLAD (@vladtenev), Twitter üzerinden şöyle başladı sözlerine:

“Doge gerçekten de insanlar ve internetin parası olabilir mi? Robinhood’a DOGE alma ve gönderme özelliği ekledikten sonra bu konuda düşünmeye başladım.”

Tenev’in dikkat çektiği ilk konu Dogecoin işlem ücretleri oldu. İşlem başına yaklaşık 0.003 dolar civarında. Bu ücret, DOGE’un elektronik nakit para olması için yeterince düşük. Ünlü CEO buna ek olarak eğer bu kripto para çok yaygın bir şekilde kullanılacak ve benimsenecekse düzeltilmesi gereken başlıca alanların blok büyüklüğü ve Dogecoin blok süresi olduğunu da kaydediyor.

Dogecoin blok büyüklüğü ve blok süresi

Dogecoin teknik analizi, DOGE fiyat grafiği ve son yorumlar

Dogecoin’in şu anki blok büyüklüğü 1MB ve blok süresi de 1 dakika. Bu da Dogecoin ağının işlem gücünün saniyede 40 işlem (TPS) olduğunu gösteriyor.

Kıyaslama olarak söyleyelim. VISA ağı 65,000 TPS hızına sahip. Bu hıza ulaşması için DOGE’ın işlem hızını 1,625 kat artırması gerekiyor. Tenev, bunun hiç sorun olmadığını düşünüyor. Ona göre çok kolay bir şekilde DOGE blok büyüklüğü ilk önce 1 MB’tan 1GB’a ve daha sonra da 10GB’a yükseltilebilir.

İlgili – Güncel Dogecoin fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025

Tenev, mesajlarının sonunda Dogecoin geliştiricilerine seslenerek, her şeyden önce projenin blok sınırını artırmaya odaklanmaları gerektiğini söyledi.

Diğer yandan Robinhood’un kısa süre önce başka bir meme coin olan Shiba Inu’yu (SHIB) platforma eklemesi kripto para piyasasında büyük coşkuyla karşılanmıştı. Özellikle Shiba ordusu bu haber üzerine kutlama yaparken, coinin fiyatı da yükselişe geçmişti.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Robinhood CEO: ‘İnternetin parası’ bu coin, ne Shiba ne BTC!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.