1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple’dan (XRP) bir iyi, bir de kötü haber

Ripple’dan (XRP) bir iyi, bir de kötü haber

Ripple’dan (XRP) bir iyi, bir de kötü haber
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple ve XRP ile ilgili son veriler, kripto para ile ilgili bir iyi ve bir de kötü haber olduğunu gösteriyor. Bu gelişmelerin ayrıntılarına bakalım.


Ripple’ın XRP satışlarında yüzde 200 artış, hacimde ise yüzde 50 düşüş

Ripple son çeyrekte XRP satışında yüzde 211 oranında bir artış kaydetti. Üçüncü çeyrek raporuna göre buradaki büyüme Ripple’ın On-Demand Liquidity (ODL) hizmetinin başarısından kaynaklanıyor.

Ripple ODL hizmetinde önemli büyüme

Ripple’ın üçüncü çeyrek raporuna göre, söz konusu dönemde şirket 491.74 dolar değerinde XRP satışı yapmış. Bir önceki ikinci çeyrekte ise bu rakam 157.92 dolardı. Bu veriler kıyaslandığında Ripple’ın XRP satışının yüzde 211 oranında arttığı görülüyor.

Sınır ötesi ödemeleri şirketi Ripple’ın ODL hizmeti önemli ölçüde büyüdü. Bu hizmet fiat paralar arasında geçiş sırasında köprü olarak XRP’yi kullanıyor. Sonuçta XRP satışı yönünden en iyi çeyrek dönem kaydedildi. ODL servisi aynı zamanda ağın toplam dolar hacminin de yüzde 25’inden sorumlu.

ODL birçok görev için XRP kullanıyor. Bunlara örnek olarak şunları söyleyebiliriz: ön fonlama, operasyonel ve işlem ücretlerinin düşürülmesi ve çok çeşitli küresel müşterilerin sermayesinin önünü açıyor.

Söz konusu rapora göre, emanet hesaptan 3 milyar XRP serbest bırakıldı. Bu da aynı zamanda resmi emanet hesabı yönetimi kurallarına uyuyor.

İlgili – Ripple teknik analizi: XRP fiyatı 1 doları koruyabilecek mi?

XRP yatırımcıları bu habere çok üzülecek!

ODL’deki büyümeye rağmen hacimde düşüş

Üçüncü çeyrekte Ripple’ın ODL hizmeti büyüdü. Ancak bu hizmet ABD’de çok az ilgi görüyor. Başlıca sebebi ise Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu arasında devam eden 1.3 milyar dolarlık dava. Söz konusu mahkeme süreci Ripple ve XRP fiyatını da olumsuz etkiliyor.

Bu arada üçüncü çeyrekte kripto para işlem hacimleri düştü. Başlıca sebep Temmuz ayındaki fiyat düşüşleri ve yerel dip seviyeleri. Bitcoin söz konusu dönemde bir önceki çeyrek ile kıyaslandığında yüzde 33 işlem hacmi düşüşü yaşadı. Ripple (XRP) işlem hacmi düşüşü ise yüzde 50.

Kaynak

İlgili – En güncel Ripple fiyat tahminleri 2021-2025

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: