Ripple XRP İngiltere’de çıkış arıyor!

Ripple XRP İngiltere'de çıkış arıyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasalarında ilk 3’e girecek potansiyele sahip olan Ripple XRP, bilindiği üzere ABD merkezli borsalarda listelenmiyor. Ripple XRP farklı açılımlarla İngiltere’de çıkış bekliyor. 


Ripple XRP İngiltere’de çıkış arıyor!

2020’nin sonunda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) Ripple aleyhine açtığı davanın ardından ABD merkezli kripto para borsaları XRP’yi liste dışı bıraktı. Bu gelişmenin ardından XRP ilk 3’teki konumunu ve iddiasını kaybetti. Öyle görülüyor ki dava Ripple şirketinin lehine sonuçlanmadıkça XRP eski iddialı günlerine dönmeyecek.

Ripple, ABD pazarını tamamen kaybetmek istemiyor ama ABD pazarına alternatif farklı pazarlarda arayış içerisinde. Ripple için ABD pazarına alternatif iki pazar ortaya çıkıyor: İngiltere ve Japonya.

Ripple, uluslararası fon transferlerinde blockchain destekli çok güçlü teknolojik ürünlere sahip. Bu ürünlerin bazılarında Ripple, XRP’yi köprü para birimi olarak kullanıyor. Ripple’ın fon transferleri gerçekleştirdiği ürünler, Swift’e kıyasla hızlı, ucuz ve güvenli.

İngiltere birçok ülke gibi Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) çalışmalarına devam ediyor. İngiltere merkezli CBDC çalışmasını Digital Pound Foundation yürütüyor. Ripple, Digital Pound Foundation’a katıldı ve CBDC çalışmalarına destek sunacak.

Digital Pound Foundation tarafından yapılan resmi duyuruda da Ripple ortaklığı doğrulandı.

İngiltere Merkez Bankası, kendi dijital parası için Ripple’dan doğrudan ya da dolaylı biçimde destek alması Ripple’a ciddi bir meşruiyet ve reklam etkisi oluşturacaktır. Bu ortaklığın ardından Ripple ürünlerini başka ülkeler de test etmek ve denemek isteyecektir. Böyle bir atmosfer XRP’nin tekrardan değer kazanmasına pozitif katkı sunabilir.

XRP fiyatları yazının kaleme alındığı saatte 1.15 dolar bandında işlem görüyor. XRP 54.5 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile CoinMarketCap’te 7’nci sırada yer alıyor.


Ripple XRP İngiltere'de çıkış arıyor!

Kaynak

İlgili!

Ripple (XRP) nedir, geleceğin Bitcoin’i olabilir mi?

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ripple XRP İngiltere’de çıkış arıyor!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.