1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple ve borsalarda milyonlarca dolarlık şüpheli XRP akışı

Ripple ve borsalarda milyonlarca dolarlık şüpheli XRP akışı

Ripple ve borsalarda milyonlarca dolarlık şüpheli XRP akışı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple ve XRP tokenle ilgili şüpheli faaliyetler rapor ediliyor. Bu aslında yeni değil. Yeni ve ilginç olan ise bu sefer işin içinde Ripple adreslerinin de tespit edilmesi.


Ripple’dan borsalara milyonlarca dolarlık şüpheli XRP akışı

Ripple (XRP) token ile ilgili şüpheli faaliyetler ilk defa 15 Temmuz Cuma günü tespit edilmişti ve o zamandan bu yana devam ediyor.

WhaleAlerts’in paylaştığı verilere göre, 21.86 milyon dolar değerinde 60 milyon XRP coin, Ripple’ın adreslerinden bilinmeyen cüzdana gönderildi. Bundan üç saat sonra ise aynı miktarda XRP bilinmeyen cüzdandan Meksika merkezli kripto para borsası Bitso’ya gönderildi.

https://twitter.com/whale_alert/status/1549877416805400578?s=20&t=ZG3gVxaaX1LTQ9V2c-5tRA

Tabii hepsi bu değil. Bir saat sonra 59.9 milyon XRP, Bitso’nun adresinden başka bir adrese çekildi. Aslında XRP’nin son gittiği adres de XRP’lerin en başta çıkış yaptığı adres ile aynı. Şunu da belirtmek gerekiyor ki bu işlemlere bulaşan adreslerin hepsi de milyonlarca dolarlık XRP sahibi olan adresler.

İlgili – Ripple (XRP) nedir, geleceğin Bitcoin’i olabilir mi?

XRP topluluğu buna şaştı mı?

XRP’de sıra dışı işlemler ilk defa geçen Cuma günü görülmüştü. O zaman tokenin işlem hacmi sadece 2 saat içinde 12 kat artmıştı. Yeni haftanın başlaması ile ise şüpheli faaliyetler bir kez daha görüldü. Bu sefer milyonlarca dolarlık XRP, cüzdanlardan borsalara aktarılmaya başlanmıştı. Ardından kısa süreli bir aradan sonra aynı tokenler bu sefer yeniden borsalardan geldikleri cüzdanlara geri gönderiliyordu. Bu işlemler hala devam ediyor.

İlginç olanı ise bu faaliyetlerin XRP fiyatını etkilememesi. Yine de gelecek fiyat hareketleri üzerinde etkili olabilir.

Bu yaşananlar olası sebebi ise şöyle açıklanabilir. Belki XRPL veya Ripple bazı büyük duyurular veya güncellemeler hazırlıyor veya bundan dolayı da XRP’leri bir cepten diğerine kaydırıyor.

İlgili – Güncel Ripple fiyat tahminleri 2022-2025

Kaynak

Etiketler:

Total
0