1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. ABD’den Bitcoin madenci hamlesi

ABD’den Bitcoin madenci hamlesi

ABD’den Bitcoin madenci hamlesi
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’li senatör ve kongre üyelerinden sürpriz Bitcoin madenci hamlesi geldi.

ABD’den Bitcoin madenci hamlesi

ABD’de, aralarında senatör, Elizabeth Warren, Sheldon Whitehouse ve Edward J. Markey’in de bulunduğu çok sayıda senatör ve kongre üyesi, Çevre Koruma Ajansı (EPA) ve Enerji Bakanlığı (DOE)’ye yazdıkları mektupla, Bitcoin madencilik firmalarının, enerji ve emisyon kullanım değerlerini bildirmeleri yönünde talepte bulunmalarını istediler.

 

Bitcoin madenciliği nedir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

 

Temsilcilerin bu istekleri kabul edilirse, yakında Bitcoin madencilik firmaları kullandıkları enerji ve ürettikleri emisyon değerlerini ilgili kurumlara bildirmek zorunda kalabilir.

Bilindiği gibi ABD’de, Stronghold, Marathon, BitFury, Greenidge, Bit Digital, Bit Deer ve Riot Blockchain’den oluşan 7 büyük Bitcoin madencilik şirketi faaliyet gösteriyor. Bu şirketlerden şimdiye kadar 3 tanesi emisyon rakamlarını açıkladı. Buna göre 3 firmanın yıllık toplam emisyon hacmi 1.6 milyon ton a, başka bir değişle 360.000 otomobile eşit durumda.

ABD’li senatörler bu şirketlerin çevreye zarar verdiği görüşünde.

Canlı BTC fiyatı: $ 27,428.35

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.