BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple SEC davasında zafer üstüne zafer!

Ripple SEC davasında zafer üstüne zafer!

Ripple SEC davasında zafer üstüne zafer!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan dava ile ilişkili yeni bir gelişme daha yaşandı. Masrafları, Ripple’ın en büyük hissedarlarından biri olan İngiltere merkezli dev yatırım şirketi ödeyecek! İşte Ripple SEC davasında son durum…

Ripple SEC davasında son durum

Ripple‘a karşı açtığı davayı kaybettikten sonra Tetragon, şimdi de 3.4 milyon dolarlık yasal masrafları ödemek zorunda!

Delaware Yüksek Mahkemesi Tetragon’un Ripple Labs’a karşı açtığı davayı reddettikten sonra, şimdi de 3.463 milyon dolarlık yasal masrafların İngiliz yatırım şirketi Tetragon Financial Group tarafından ödenmesine karar verdi.

Ripple sec davasında

Ripple ilk yasal zaferini Tetragon ile kazandı!

2019’da Ripple’ın 200 milyon dolarlık C Serisi finansman turunun baş yatırımcılarından biri olan Tetragon tarafından açılan dava zaten 17 Mart 2021 tarihinde Ripple lehine sonuçlanmıştı. Mahkeme, SEC tarafından açılan kayıtsız tahvil davası nedeniyle Tetragon’un fonlarını Ripple’dan alma talebini reddetti.

Peki Tetragon kimdir? Neden Ripple’a dava açtı?

  • Ripple’ın en büyük hissedarlarından biri olan İngiltere merkezli şirket, 2,32 milyar dolarlık bir sermayeyi yönetiyor.
  • SEC tarafından açılan kayıtsız tahvil davasının ardından 5 Ocak’ta, ticari davalara bakan en eski mahkeme olan Delaware Temyiz Mahkemesi (Delaware Chancery Court)’nde 175 milyon dolarlık öz sermayesini geri almak ve şirketin varlıklarını geçici olarak dondurmak için bir dava açtı.
  • Tetragon mahkemeye, yatırımda bulunduğu C Serisi imtiyazlı hisse senetlerini, Ripple’ın geri vermesini sağlamak için sözleşme hakkını kullanmak amacıyla başvurdu.

Ayrıca firma dava çözüme kavuşana kadar Ripple’ın, nakit veya diğer likit varlıklarını kullanmasını engellemek istiyordu. Ripple kanadı ise, davanın “hiçbir değeri olmadığını” iddia ederek, Tetragon’u ABD’de regülasyonlarla ilgili kanunlardaki açıklıktan yararlanmaya çalışmak ile suçladı.

Ancak Delaware Yüksek Mahkemesi, SEC davası çözüme kavuşana kadar XRP’nin yasal statüsünün net olmadığına karar vererek, Tetragon’un talebini geçtiğimiz ayın ortalarında geri çevirdi.

Bugün gelinen noktada, XRP’nin menkul kıymet olarak sınıflandırılıp sınıflandırılamayacağı konusu henüz mahkeme tarafından çözülmediği için, mahkeme heyeti Tetragon aleyhine karar vermeye devam etti. Ve şirketi, 3.4 milyon dolarlık yasal masrafları ödemeye mahkum etti.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: