fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple SEC davasında kritik bir adım daha!
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple SEC davasında kritik bir adım daha!

Ripple SEC davasında kritik bir adım daha!
0

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC’in hedefindeki Ripple yöneticileri Brad Garlinghouse ve Chris Larsen, davayı düşürmek için kritik bir adım attı. İşte Ripple SEC davasından son gelişmeler…

Ripple SEC davasını düşürmek için harekete geçti!

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve eski CEO’su Chris Larsen, aralık ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından kendilerine karşı açılan davayı reddetmek için mahkemeye ayrı ayrı dilekçe sundu.

Esasen burada bir şeyin açıklığa kavuşturulması gerekiyor. SEC davasında iki temel suçlama var. Ve davanın gidişatını belirleyecek olan şey ise, bu suçlamaların birbiriyle olan ilişkisi. İlk suçlama, XRP’nin kayıtsız bir menkul kıymet olduğu; bu da ABD menkul kıymet yasalarının ihlali anlamına geliyor. Diğer suçlama ise, Ripple ve üst düzey iki yöneticisinin token satışıyla maddi kazanç elde etmesi.

Ripple haberleri: Ripple SEC davası.

Garlinghouse ve Larsen’ın avukatları, davaya konu olan işlemlerin “ağırlıklı olarak ABD dışında” olduğunu savunuyor. SEC bazı XRP alıcılarının ABD’de bulunduğunu iddia etmesine rağmen, Garlinghouse dilekçesinde menkul kıymet düzenleyicisinin, ABD sınırları içinde gerçekleşen tek bir işlem gösteremediğini söylüyor.

Sanıklara göre, Bölüm 5’i ihlal etme iddiaları mahkeme tarafından reddedilmeli. Çünkü davacı, Ripple yöneticilerinin token satarak, sözkonusu yasayı bilerek ihlal ettiğini kanıtlayacak herhangi somut ve makul bir kanıt ortaya koyamadı.

Ayrıca Larsen’in avukatları, yasal işlemlerin başlatılabileceği süreyi kısıtlayan zamanaşımı kanunuyla SEC’in parasal tazminat talebinde bulunulmasını engellediğini öne sürüyor.

Dahası onlara göre; davayı açmadan önce Ripple ve yöneticilerini iki buçuk yıldan fazla araştırmasına, Larsen’in XRP alım satım kayıtlarını almasına ve finansal kazanç sağladığı satışların tamamını tespit etmek için tüm fırsatlara sahip olmasına rağmen SEC, bu iddiasını destekleyecek bir argüman ortaya koyamadı.

ABD New York Güney Bölge Mahkemesinden Yargıç Analisa Torres tarafından verilen karara göre; SEC, 14 Mayıs’a kadar Larsen ve Garlinghouse’un davayı reddetme talebine ilişkin itiraz belgelerini sunmak zorunda kalacak.

Bununla birlikte sanıkların ise 4 Haziran’a kadar SEC’e, karşı cevap hakkı olacak. 

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: