BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Dünyanın en büyük borsası NFT akımına dahil oldu!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Dünyanın en büyük borsası NFT akımına dahil oldu!

Dünyanın en büyük borsası NFT akımına dahil oldu!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük borsası olan New York Borsası (NYSE) NFT ticaretini başlattı. Detaylar haberimizde.

Dünyanın en büyük borsası NFT akımına dahil oldu

New York Borsası (NYSE), NFT alım satımına başladığını duyurdu. Dünyanın en büyük borsası olan NYSE Spotify, Unity, Roblox, DoorDash, Snowflake ve Coupang’ın NFT’lerini işleme aldı.

NYSE başkanı Stacey Cunningham açıklamasında şunları söyledi:

NYSE’de ilkleri kutlamayı seviyoruz. Bir şirketin NYSE’ye katıldığı anı işaretlemenin yeni ve eğlenceli bir yolu olarak kendi NYSE First Trade NFT’lerimizi piyasaya sürmek uygun görünüyor.

NFT dizisi, Spotify, oyun şirketleri Unity ve Roblox, teslimat hizmeti şirketi DoorDash, Güney Koreli e-ticaret şirketi Coupang ve bulut bilişim hizmetleri şirketi Snowflake olmak üzere altı şirketin NFT’lerini kapsıyor.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

NYSE açıklamasında, geleneksel halka arzlara alternatif olarak doğrudan listeleme yapan Spotify’ı ve bu yıl ABD’nin en büyük halka arzını 4,55 milyar dolar artırarak gerçekleştiren Coupang’a da dikkat çekti.

Yayınlandığı anda, NYSE’nin NFT tokenlerine herhangi bir teklif gelmedi. Ancak TIME ve New York Times’daki NFT’lerin yüz binlerce dolar getirdiği göz önüne alındığında, NYSE’nin koleksiyonu benzer büyüklükte teklifler çekebilir.

NYSE, NFT alım satımlarının bu altı şirketle sınırlı kalmayacağını NFT toplıluğuna daha fazla şirket katıldığında kendilerinin de daha fazla token yaratacağını belirtti. Basın bülteninde “Daha birçok NYSE NFT olacak” dedi.

NYSE başkanı Cunningham yeni katılımlara ilişkin şu değerlendirmede bulundu:

“Altı şirketin tokenlerini içeren NFT ile başlıyoruz. Ancak yeniliğe açık ve NFT’lere ilgi duyan şirketleri aramıza kabul etmeyi sürdüreceğiz. NYSE’de daha fazla NFT’nin işlem göreceğini tahmin ediyoruz.”

Geçtiğimiz günler NFT çılgınlığına sahne olmuştu. Birçok dijital sanat eseri, tweet, Dijital müzikler NFT olarak satışa sunulmuştu. İçlerinde yüz binlerce dolara alıcı bulan NFT’ler oldu. NFT sektörü biraz soğuma dönemine geçmiş gibi görünse de NFT’lere olan ilgi devam ediyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: