1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple – SEC davasında XRP fiyatını uçurabilecek 2 gelişme

Ripple – SEC davasında XRP fiyatını uçurabilecek 2 gelişme

Ripple – SEC davasında XRP fiyatını uçurabilecek 2 gelişme
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple – SEC davasında yeni gelişmeler yaşanıyor. Bu gelişmeler XRP coine ralli yaptırabilecek cinsten. Aynı zamanda Elon Musk’a da Ripple’a topluluğundan SEC’le mücadeleye katılma çağrısı var.


Ripple – SEC davasında XRP fiyatını uçurabilecek 2 gelişme

Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki davada yeni gelişmeler yaşanıyor. Bunlardan birincisi davaya eklenecek 2012 yılına ait 2 not ile ilgili.

2012 tarihli iki not XRP coine dev ralli yaptırabilir

Ripple, şimdiye kadar yaptığı savunmada, XRP coinin menkul kıymet olarak sınıflandırılabileceğini bilmediklerini söylüyor. 2012 yılında da Ripple’ın kurucu ortaklarından olan Chris Larsen, ismi açıklanmayan iki avukattan bu konuyla ilgili bilgi notu aldı. Avukatlara XRP’nin menkul kıymet olup olamayacağı konusunda görüşleri sorulmuştu. Her ikisi de olamayacağı yönünde görüş bildirmiş.

İlgili – Güncel Ripple fiyat tahminleri 2022-2025

SEC ise Ripple’ın XRP’nin menkul kıymet olma ihtimalinden haberdardı suçlaması üzerine kuruyordu iddialarını. Hatta bunu bile bile 1 milyar dolarlık token satışı yaptığını ve bunu da SEC’e kaydettirmediğini savunuyor.

Ancak söz konusu 2 belge davanın seyrini değiştirebilir. Bundan dolayı uzmanlar da XRP coinin dev bir ralli yapabileceğine inanıyor.

Ripple topluluğu Elon Musk’tan destek istiyor

Elon Musk'ın tweet'i bu sefer kime yaradı? BTC ETH NFT

Başka bir önemli gelişme ise Ripple topluluğunun Elon Musk’ı da yanlarına çekme girişimi ile ilgili. Ripple taraftarları Musk’a çağrı yaparak bu savaşta kendilerine katılmalarını istedi. Bu gelişme ise Tesla CEO’sunun SEC aleyhinde dava açması ile başladı.

İlgili – Ripple’a yeni ufuklar açacak önemli gelişme

Musk ve Tesla avukatı, ABD mahkemesine başvurarak, SEC’in sınırsız soruşturmalar ile müşterilerinin peşini bırakmadığını iddia etti. Avukat Shapiro, SEC’in böyle davranmasının sebebinin Musk’ın hükümete yönelik eleştirileri olduğunu söylüyor.

Bu gelişme üzerine Ripple topluluğu da Musk’a çağrı yaparak SEC’e karşı güçlerini birleştirme teklifi yaptı. Ne de olsa ikisinin tek bir sorunu var ve o da SEC.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: