1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple’a yeni ufuklar açacak önemli gelişme

Ripple’a yeni ufuklar açacak önemli gelişme

Ripple’a yeni ufuklar açacak önemli gelişme
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Blockchain çözümleri geliştiren şirket Ripple ile Dijital Euro Birliği arasında önemli bir alanda iş birliği başlatıldı. Öyle görünüyor ki Ripple artık CBDC alanına yelken açıyor.


Ripple ve Dijital Euro Birliğin’den önemli bir ortaklık

Dijital Euro Birliği (The Digital Euro Association – DEA), kripto para şirketi Ripple (XRP) ile iş birliği konusunda duyuru yaptı. Bu iş birliği ise merkez bankası dijital para birimi (CBDC) üzerine olacak. Ripple benzer bir CBDC iş birliğini Butan merkez bankası ile yapıyor. Burada amaç Butan’ın pilot CBDC projesini gerçekleştirmek.

İlgili – Ripple (XRP) nedir, geleceğin Bitcoin’i olabilir mi?

Ripple, CBDC’leri desteklemek için blockchain altyapısı geliştirdi

Ripple, sınır ötesi ödemeler için önde gelen kurumsal kripto ve blockchain çözümleri sağlayıcısı. Dijital Pound Vakfı’nın bir üyesi olan Ripple, CBDC’leri desteklemek ve bu para birimleri ile ilgili çabaları küresel olarak genişletmek için blockchain tabanlı altyapılar geliştiriyor.

Bankacılık devinden Ripple destekli yeni entegrasyon!

Şimdi Ripple bu alanda yeni bir iş birliğini Dijital Euro Birliği (The Digital Euro Association – DEA) ile başlattı. Bu iş birliği çerçevesinde karşılıklı etiğimler verilecek. Aynı zamanda dijital para birimleri konusunda bilgi alış verisi yapılacak.

İlgili – Güncel Ripple fiyat tahminleri 2022-2025

Ripple’ın ilgili iş birliğinden sorumlu yöneticisi James Wallis, bu gelişme üzerine şu açıklamayı yaptı:

“CBDC alanındaki çalışmalarımızı daha da geliştirmek için destekleyici bir ortak olarak Dijital Euro Birliği’e katılmaktan heyecan duyuyoruz. DEA, CBDC’lerin ve özellikle Dijital Euro’nun gelişimini ve büyümesini yönlendirmek için Avrupa ve küresel pazarlarda çalışıyor. Ripple, dünya çapında yaklaşık 40 kişilik bir ekiple CBDC dünyasına önemli ölçüde yatırım yaptı ve CBDC’ler ve stabil coinler için çözümler geliştirmeye ve sunmaya yardımcı oluyor. Önümüzdeki birkaç ay içinde CBDC’ler üzerindeki çalışmalarımızı ilerletmek için DEA ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Kaynak

Etiketler: