1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple – SEC davası: Belgelerden sürpriz isimler çıktı

Ripple – SEC davası: Belgelerden sürpriz isimler çıktı

Ripple – SEC davası: Belgelerden sürpriz isimler çıktı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’nin düzenleyici kurumu SEC’in paylaştığı son belgeler, kurum çalışanlarının XRP ile ilgili yaptığı sürpriz görüşmeleri ortaya çıkardı. Öyle görünüyor ki XRP dostu dev kuruluşlar, SEC ile görüşmeler yapmış.


Ripple – SEC davası: Belgelerden sürpriz isimler çıktı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) bir dizi iç belgeyi paylaşmak zorunda kalabilir. Belgeler ilk önce hakim tarafından incelenecek. SEC, bu belgelerin müzakere süreci ayrıcalığı ve avukat-müvekkil ayrıcalığı tarafından korunduğuna inanıyor.

ABD’nin menkul kıymetler düzenleyici kurumu, Ripple’ın, ajansın kripto para varlıklarını düzenleme konusundaki müzakerelerini yansıtan el yazısı notlarına erişmesini engellemek istiyor.

Bu belgelerde bazı dikkat çeken bilgiler var. Mesela, dünyanın en büyük vadeliler borsası CME’nin temsilcileri, 2018 yılında FinHub’ın başkanı Valerie Szczepanik ile görüşmüştü. Görüşmenin ana konusu ise kripto para XRP.

Szczepanik ise Aralık 2017’de Consensys’ten Joe Lubin ile görüşmüş. Ancak bu görüşmenin sebebi belgelerden daha sonra silinmiş.

İlgili – Ripple – SEC davasında önemli gelişme: Ripple sonunda kabul etti

SBI Group da SEC ile XRP’yi görüşmüş

Bu arada Ağustos 2019 yılında da başka bir önemli görüşme yaşanmış. Kripto dostu SEC komisyon üyesi Hester Peirce’in Japon finansal devi SBI Group ile bir görüşme yaptığı ortaya çıktı. SBI, Ripple’ın en önemli ortaklarından biri. Bu görüşmede ise SEC yetkilisi ile kripto para XRP’nin düzenleyici statüsü müzakere edilmiş.

Sulh Hakimi Sarah Netburn, Ripple tarafından istenen bu belgeleri inceleyeceğini bildirdi. Ancak yargıç, buradan tam da Ripple’ın istediği bilgilerin çıkma ihtimalinin düşük olduğu görüşünü dile getirmişti.

İlgili – Ripple ve Binance’in yüklü XRP transferi yarışı

Kripto topluluğunun merakla izlediği dava

Kripto para topluluğu Ripple-SEC arasındaki söz konusu davayı merakla izliyor. SEC, geçtiğimiz sene Aralık ayında Ripple ve üst düzey yetkilileri aleyhinde dava açarak, kayıt dışı menkul kıymet (XRP’nin menkul kıymet olduğunu iddia ediyor) satmakla suçlamıştı.

Ripple yetkilileri ise bu suçlamaları reddediyor ve şimdiye kadar davada sonuca götürecek bir gelişme yaşanmadı. Her iki taraf da birbirinden bazı iç belgeleri talep ediyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: