Ripple – SEC davasında önemli gelişme: Ripple sonunda kabul etti

Ripple'dan Sec davasına rağmen rekor büyüme!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Finans ve teknoloji şirketi Ripple, kendisine dava açan ABD’nin düzenleyici kurumu SEC’e istediği belgeleri vermeyi kabul etti. Bu belgeler arasında Ripple’ın 2014 yılı dördüncü çeyrekte yaptığı genel toplantıların kayıtları ve SBI Holdings ile yapılan görüşmenin kayıtları var.


Ripple – SEC davasında önemli gelişme

Finans ve teknoloji şirketi Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) şirketin iç kayıtlarını vermeyi kabul etti. Düzenleyici kurum, 31 Ağustos’ta yaptığı başvuruda, Ripple’ın iç ses ve görüntü kayıtlarına erişim istemişti.

Ripple şirket kayıtlarını SEC’e vermeyi kabul etti

Ripple şirket kayıtlarını SEC’e vermeyi kabul etti. Bunların içinde özelikle 2014 yılının dördüncü çeyreğinin genel toplantıları ve SBI Holdings ile yapılan görüşmeleri istemişti SEC.

Ripple ve dev Japon finansal şirketi SBI Holdings 2016 yılında ortak olmuştu. Yaptıkları anlaşmaya göre ise SBI Ripple Asia isimli ortak bir girişim kurmuştular. SBI Holdings, Aralık ayında yaptığı açıklamada, SEC’in açtığı davanın XRP tokenin Japonya’daki durumunu etkilemeyeceğini söylemişti.

İlgili – Ripple SEC savaşında öne geçti

Ripple’ın SEC davasını görüştüğü toplantı kayıtları da var

Bu arada Ripple’ın SEC’e vereceği kayıtlar arasında, Ripple çalışanlarının SEC soruşturmasını (22 Aralık 2020) tartıştığı görüşmeler de var.

SEC’e verilecek belgelerin kesin sayısı ise görüşme sırasında belirlenecek.

AtoZ Markets’in 3 Eylül 2021 tarihine yayımladığı babere göre, Hakim Sarah Netburn Ripple’a düzenleyici kuruma bir dizi mesajların da iletmesi emrini vermişti. Bunlar çalışanların Slack mesajlaşma servisindeki mesajlarıydı.

Ağustos ayının sonunda finans ve teknoloji şirketi de SEC’ten bazı belgeleri istemişti. En önemlisi ise SEC’in çalışanlarının Bitcoin, Ethereum ve XRP token ticaretine izin verilip verilmemesi ile ilgili. Ayrıca kripto para borsası Binance’ten de belgeler talep etmişti.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ripple – SEC davasında önemli gelişme: Ripple sonunda kabul etti
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.