1. Anasayfa
  2. İncelemeCoin
  3. Ripple SEC savaşında öne geçti

Ripple SEC savaşında öne geçti

Ripple SEC savaşında öne geçti
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple SEC davasında çok önemli gelişmeler yaşanıyor

 

Ripple SEC davasında sıkıştırmaya devam ediyor

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple’a karşı yasal işlem başlatmadan önce, üçüncü şahıslara XRP’yi bir menkul kıymet olarak kabul ettiğini asla bildirmediğini beyan etti.

 

“…Komisyon, bu davanın açılmasından önce bazı üçüncü tarafların XRP’nin yasal statüsü hakkında bilgi aldığını kabul ediyor. Ancak Komisyon, yanıt olarak şu ya da bu şekilde bir görüş belirtmediğini açıkladı.”

 

En son mahkeme dosyasına ekli bir “SEC’e kabul talebi” belgesinde ortaya çıktı. Dahası, bu delil artık davada resmi bir kabul teşkil ediyor.

 

Ama bu neden önemli?

 

Bu, Ripple’a nasıl yardımcı oluyor?

 

Devam eden SEC vs. Ripple davası şu anda hala keşif aşamasında. Aralık 2020’den bu yana, her iki taraf da kendi iddialarını doğrulamak amacıyla çeşitli belgeler sundular.

 

Ve bu sırada, Ripple şüphesiz zirveye çıktı. Örneğin, SEC’i son zamanlarda Ethereum’un bir menkul kıymet olup olmadığını yanıtlamaya zorlama çabası. Bu nokta, SEC’in nasıl cevap verdiğinden bağımsız olarak Ripple’ın durumunu giderek güçlendiriyor.

 

“Cevap “hayır” ise, o zaman Ripple’ın XRP’yi Ether ile karşılaştırması için kapıyı açar. Ve bildiğimiz gibi, sadece Ethereum’un bir ICO’su vardı…

 

“Evet”, SEC için politikasının  anlaşılır bir cevap olamaz.”

 

Savunmanın önemli bir yönü “adil bildirim” ile ilgilidir. Bu, Ripple’ın SEC’in gözünde XRP, Bitcoin ve Ether ile  eşdeğer olduğu varsayımı altında olduğunu iddia ediyor.

 

Ve eski SEC Direktörü William Hinman, hem Ether hem de Bitcoin için yeşil ışık yaktığında, Ripple XRP için de aynı şeyi varsayıyordu. Aksi takdirde adil bir bildirimde bulunulmaksızın, firmanın geçerli menkul kıymetler yasasını ihlal ettiğinden habersiz olduğu sonucu çıkar. Bu ihtimal bile XRP için yükselme nedeni.

 

SEC tarafından yapılan son bomba niteliğindeki kabule ilişkin olarak, XRP’nin yasal statüsünü dava öncesi netleştirmeyi reddettiklerini belirterek, adil bir bildirimde bulunulmadığını kabul ederek adil bildirim savunmasına etkin bir şekilde katılmış oldular.

 

Bununla birlikte, Ripple’ın yine de XRP’nin bir menkul kıymet teklifiyle tutarlı bir şekilde satılmadığını göstermesi gerekeceğinden, bu tek başına kesin bir durum olmadığını gözden kaçırılmamalı.

 

SEC, Coinbase konusunda  “Dava yoluyla düzenleme”  baskısıyla aba altından sopa gösteriyor

 

Çarşamba günü, Coinbase CEO’su Brian Armstrong, platformunun Lend programı üzerinden SEC ile olan anlaşmaları hakkında tweet attı.

 

Armstrong, Komisyonun programı bir güvenlik olarak gördüğünü ve yeni özelliği başlatmaya devam etmeleri halinde dava açmakla tehdit ettiğini söyledi. Daha da kötüsü, Armstrong, ajansın bu karara nasıl geldiklerini açıklamayı reddettiğini söyledi.

 

Milyarder yatırımcı Mark Cuban, SEC yanıtını etiketleyerek konuya müdahil oldu. Ve …

 

“Dava Yoluyla Düzenleme.” konusunda  Armstrong’a “saldırıya devam etmesini” tavsiye etti.

 

Bunu eğlenceli bir şekilde ele alan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ise, Armstrong’a Die Hard filminden “partiye hoş geldiniz dostum” başlıklı bir meme tweet atarak yanıt verdi.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: