1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriRipple Haberleri
  3. Ripple davasında, SEC Başkanı’na açık çağrı!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Ripple davasında, SEC Başkanı’na açık çağrı!

Ripple davasında, SEC Başkanı’na açık çağrı!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu tarafından açılan Ripple davası devam ederken; SEC Başkanı Gary Gensler’in devreye girmesi için adım atıldı!

Ripple davası: “XRP üzerinden yürütülen savaşı bitirin!” çağrısı!

Crypto&Policy’nin kurucusu Thomas Hodge, SEC Başkanı Gary Gensler’in “XRP’deki savaşı sona erdirmesi” için bir hareket başlattı.

Thomas Hodge, Change.org’da bir imza kampanyası başlatarak, SEC Başkanı Gary Gensler’den “XRP üzerinden devam eden savaşı bitirmesini” istedi.

Ripple yorumları ripple davası

Dilekçede öncelikli olarak; Gensler’ın Ripple Labs ve yöneticilerine karşı açılan davayı sona erdirmesi isteniyor. Ayrıca, SEC’in artık bu tarz davalar yoluyla kripto para birimlerini yasalara tabi tutmaması talep ediliyor.

Bunun yerine, Gensler’ın bu konuda kripto topluluğu ile işbirliği yapması bekleniyor. Dilekçe’de “Herkes için net bir düzenleyici çerçeve geliştirmek için ABD merkezli kripto ve blockchain geliştiricileri ve dijital varlık yatırımcıları ile bir araya gelin” vurgusu yapılıyor.

Dilekçe ayrıca, Ripple aleyhine menkul kıymet davası açan eski SEC yöneticileri ile ilgili gündeme getirilen bazı iddialar hakkında daha fazla ayrıntıya giriyor.

Özellikle de eski SEC Başkanı Jay Clayton ve eski SEC Kurumsal Finans Direktörü William Hinman hedef olarak gösteriliyor. İkilinin Bitcoin ve Ethereum kaynaklı finansal çıkarlarının yanı sıra Çin ile bağları olduğu iddia ediliyor.

ripple davası Ripple davasında, SEC Başkanı’na açık çağrı!

Şöyle ki; 2017’de göreve atanmalarından önce, her ikisi de halka arz sürecinde Çin merkezli Alibaba firması ile çalıştı. Ticaret devi, Alipay adında bir mobil ödeme platformu işletiyor. Dilekçe, ikilinin görev sürelerinin Çin’in Bitcoin hash oranının kontrolünü ele geçirme kampanyasının devreye girmesinin hemen ardından başladığını belirtiyor.

Alibaba Taobao alişveriş sitesi kriptolar ile ilgili geniş kapsamlı yasak kararı aldı

Ayrıca Hinman’ın Ethereum Enterprise Alliance’da yer alan Simpson Thacher hukuk firmasından ödeme aldığını iddia ediyor. Dahası dilekçeye göre; Hinman Çin merkezli kripto madencilik firması Canaan’ın halka arzını destekleyerek, buradan da maddi gelir elde etti.

Bu arada görev süreleri boyunca, Clayton ve Hinman’a Bitcoin ve Ethereum’un menkul kıymet olup olmadığı soruldu. Her ikisi de bu paraların öyle olmadığını belirtti.

SEC başkanı olarak geçirdiği dört yıl boyunca Clayton, XRP hakkında hiçbir zaman kesin bir cevap vermedi. Hatta bir kripto borsası, XRP’nin bir menkul kıymet olup olmadığını doğrudan SEC’e sordu. Ancak hiçbir yanıt alamayınca platformunda listemeye devam etti.

Dilekçe, Clayton’ın görev süresinin dolmasına bir gün kala; SEC’in dört yıl boyunca sessiz kaldıktan sonra Ripple’a karşı dava açtığını iddia ediyor. XRP tokenleri, bu zamana kadar tam 7 yıldır piyasalarda işlem görüyordu. Fakat dava, ikincil piyasadaki her XRP satışının kayıtsız bir menkul kıymet satışı olduğunu iddia etti.

İddia edilen çıkar çatışmaları ve davanın zamanlamasına yönelik şüpheler ile ilgili olarak, dilekçe ayrıca Gensler’ın konuyla ilgili kapsamlı bir soruşturma yapmasını istiyor. 

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: