1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Cardano 1 dolar da olabilir, 10 dolar da…

Cardano 1 dolar da olabilir, 10 dolar da…

Cardano 1 dolar da olabilir, 10 dolar da…
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Son günlerin gözde altcoini, Cardano (ADA), yeni bir atak gösterebilir mi? Cardano’nun finansal başarısı, teknik alanda göstereceği atılımlara bağlı.


 Cardano 1 dolar da olabilir, 10 dolar da…

2021 yılına Bitcoin kadar Cardano (ADA) da damgasını vurdu. Cardano hızlı bir trend yakaladı ve yatırımcıların yüzünü güldürdü. Aşağıdaki grafikte CARDANO fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

cardano 10 dolar Cardano 1 dolar da olabilir, 10 dolar da…

2021 yılına 16 cent bandında giren ADA, yazının kaleme alındığı saatte 1.20 dolardan işlem görüyor. Sene başında ADA’ya 1000 dolar yatırıan yatırımcının şu an 7,500 doları var.

ADA/USD paritesi en yüksek değerini 27 Şubat 2021’de 1.48 dolar ile gördü.

Ethereum’un kurucuları arasında yer alan Cardono’nun CEO’su Charles Hoskinson’un vizyonu ile şekillenen ADA, ARGE çalışmalarına ciddi vakit ayırıyor. Hoskinson, piyasanın en hızlı blockchain’ini geliştirmeyi hedefliyor.

Cardano, Ethereum gibi “akıllı sözleşmelere” ev sahipliği yapabilecek bir ağ şeklinde kurgulandı. Yakın zamanda Cardano, Ethereum gibi birçok DeFi, DeX ve farklı platformlara ev sahipliği yapabilecek hale gelecek.

Lütfen Bkz: Cardano ADA nedir?

Hoskinson, Cardano fiyatlarının 10 dolara kadar çıkabilecek potansiyele sahip olduğunu belirtti. Fakat Hoskinson, fiyatlar konusuna odaklanmadıklarını ve enerjilerini ADA blockchain’inin gelişimine harcadıklarını belirtti.

Kısaca Hoskinson, teknik başarının finansal başarıyı da getireceğinden emin.

Aşağıdaki grafikte FXStreet’ten Lorenzo Stroe’nin Cardano teknik analizini görüyoruz. Stroe, alçalan fiyat koridorunda hareket eden ADA/USD paritesinin koridoru üsten kırarak 2 dolara kadar ulaşabileceğini iddia ediyor.

cardano 10 dolar Cardano 1 dolar da olabilir, 10 dolar da…

Kaynak