1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple cüzdanın ağzını sonuna kadar açtı, piyasaya dev XRP sürümü
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Ripple cüzdanın ağzını sonuna kadar açtı, piyasaya dev XRP sürümü

Ripple cüzdanın ağzını sonuna kadar açtı, piyasaya dev XRP sürümü
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Sınır ötesi para transferinde uzmanlaşan Ripple, kısa süre önce 1 milyar adet XRP gibi yüklü miktarda kripto parayı emanet cüzdanından çıkardı. Buna rağmen XRP işlem hacminin de arttığı gözlemleniyor. Hem de Ripple’ın mahkemesinin devam ettiği bir ortamda.


Ripple cüzdanın ağzını sonuna kadar açtı, piyasaya 1 milyar XRP sürdü

Piyasa değerine göre en büyük altıncı kripto para Ripple (XRP), emanet cüzdanlardan 1 milyar coini piyasaya sürdü. Bu arada XRP işlem hacmi de yılın ikinci çeyreğinde iki kat arttı. Hem de Ripple ile ABD düzenleyicileri arasındaki davanın devam etmesine rağmen.

Kripto para işlemlerini izleyen platform Whale Alert, iki işlemde blockchain şirketi Ripple’ın yaklaşık 743.4 milyon dolar değerinde XRP’yi (1 milyar adet XRP coin) emanet cüzdanından serbest bıraktığını bildiriyor.

Ripple cüzdanın ağzını sonuna kadar açtı, piyasaya 1 milyar XRP sürdü

Ripple, piyasanın en büyük oyuncularından biri. Buna rağmen ABD’de yasal bir savaş veriyor. Buna rağmen yılın ikinci çeyreğinde XRP coin işlem hacmi yükseldi.

Ripple’dan verilen bilgilere göre, XRP günlük işlem hacmi üç ay içinde 2.26 milyar dolardan 4.49 milyar dolara çıktı.

İlgili – Ripple (XRP) için iyi haber – Hedef 1.8 milyar dolarlık piyasa

Söz konusu dönemde Bitcoin fiyatı 64,000 dolara kadar çıkarak yeni ATH yapmıştı. Ardından ise 30,000 dolara düştü. Böyle bir volatiliteli ortamda XRP işlem hacmi yükseldi.

Benzer bir şekilde bu yılın başında görülen boğa rallisi döneminde XRP fiyatı 1.83 dolara kadar çıktı. Ama ardından da 0.5 dolara kadar düştü. Buna rağmen şimdi XRP fiyatı 0.76 dolara kadar çıkabildi. Son piyasa canlanması Ripple’a da yaradı.

Global bankaların çoğu tarafından uluslararası para transferi için kullanılan SWIFT ile kıyaslandığında, Ripple ile yapılan işlemler hem hızlı hem de daha ucuz oluyor.

Ripple’ın fiyatı ise BTC ve ETH ile kıyaslandığında son dönemde çok sönük kaldı. Birçok coin yeni ATH değeri kaydederken, XRP eski ATH değerine yaklaşamadı bile. Bunun başlıca sebebi ise Ripple ve eski kurucularının sürekli coin satması.

İlgili – Ripple’ın verdiği milyonlarca XRP’yi olduğu gibi dump etti

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: