fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Güney Kore’de 11 kripto para borsasının geleceği belli oldu

Güney Kore’de 11 kripto para borsasının geleceği belli oldu

Güney Kore’de 11 kripto para borsasının geleceği belli oldu
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kore yerel kaynaklarının bildirdiğine göre, Güney Kore yetkilileri 11 kripto para borsası hakkında karar verdi.

Güney Kore 11 kripto para borsası hakkında karar verdi

Güney Kore’nin en büyük mali düzenleyicisi olan Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), akıbetleri merakla beklenen 11 kripto para borsası hakkında karar verdi.

FSC yasadışı faaliyetlerini gerekçe göstererek 11 kripto para borsasını kapatma kararı aldı.

Edinilen bilgiye göre kapatma kararı alınan kripto para borsalarından ikisi, daha önce açıklanmış olan Darlbit ve Bitsonic borsaları.

Bununla birlikte geri kalan borsaların hangileri olduğu konusunda belirsizlik sürmeye devam ediyor.

Güney Kore’de faaliyet yürüten ve ülkenin en büyük iki kripto borsası olarak gösterilen Upbit ve Bithumb kapatma tehlikesi yaşamayan borsalar olarak biliniyor. Her iki borsa da özellikle müşterilerinden gerçek isimleri ile açılmış banka hesapları istemeleriyle öne çıkıyor.

 

Korean minister says all 200 crypto exchanges in the country face a risk of closing down

 

Güney Kore kripto para borsalarına göz açtırmıyor

 

Güney Kore kripto para borsalarına uyguladığı sıkı tedbirlerle kendinden söz ettirirken, özellikle 2018’de alınan gerçek isimli kayıt açma zorunluluğu, borsa kapatma noktasında önemli gerekçelerden biri olarak öne çıkıyor.

Bu aşamada bankaların tutumu da önem arz ediyor. Güney Kore bankaları kripto para borsaları ile işbirliği konusunda çok da istekli davranmıyor. Son olarak ülkenin en büyük borsası konumunda bulunan Bithumb banka anlaşmasını ancak Eylül ayına kadar uzatmayı başardı.

Bu bakımdan pek çok borsa isteseler dahi bankalarla gerekli anlaşmaları yapamadıkları için kapanmakla yüz yüze gelmiş durumda.

Öte yandan Güney Kore’de hayata geçen düzenlemeler yerel kripto para borsalarının da ötesine geçiyor. Ülkede faaliyet gösteren yabancı borsalar da 24 Eylül’e kadar Kore Mali İstihbarat Birimi (KFIU)ya kayıt yaptırmak zorunda.

Önümüzdeki süreçlerde hayata geçen düzenlemelerden yabancı borsalarında etkilenmesi kaçınılmaz görünüyor.

 

 

İlgili: Kripto para borsası, haber günden ve gelişmeler

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: