Loading...
btc
BTC
1.52%
Bitcoin
64.786,88 USDT
eth
ETH
3.44%
Ethereum
3.161,64 USDT
bch
BCH
9.2%
Bitcoin Cash
520,46 USDT
xrp
XRP
5.3%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
5.75%
Litecoin
85,50 USDT
bnb
BNB
3.43%
Binance Coin
572,97 USDT
sol
SOL
6.46%
Solana
151,70 USDT
avax
AVAX
10.19%
Avalanche
38,19 USDT
ada
ADA
8.49%
Cardano
0,51 USDT
dot
DOT
8.68%
Poladot
7,26 USDT
doge
DOGE
4.44%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
12.63%
Shiba Inu
0,00 USDT

Putin’den hükümete ve Rusya Merkez Bankası’na kripto para çağrısı!

kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın gündeminde olan kripto para düzenlemesi için hükümete ve Rusya Merkez Bankası’na çağrıda bulundu. Detaylar haberimizde.

Putin’den hükümete ve Rusya Merkez Bankası’na kripto para çağrısı!

Rusya’da gündem kripto para düzenlemeleri. Geçtiğimiz hafta ülkede kripto para ticaretinin ve madencilik faaliyetlerinin yasaklanması gerektiğini açıklayan Rusya Merkez Bankası kripto piyasasında zaten devam eden satış baskısını artırdı. Bitcoin ve altcoinler gelen açıklamaların ardından büyük bir çöküş yaşadı. Piyasa çöküşün etkilerini üzerinden atmaya çalışırken Rusya’dan üst üste açıklamalar geliyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Rusya Merkez Bankası’nın açıklamalarının ardından hükümet kanadından konu ile ilgili açıklamalar geldi. Hükümet kanadı Merkez Bankası ile bazı konularda aynı fikirde olsa da görüş birliğinde olmadıkları konular da bulunuyor.

Hükümet tarafında bir yasaktan ziyade düzenleme ile sorunun çözülmesi gerektiği savunuluyor. Son olarak Devlet Başkanı Vladimir Putin’de tartışmalara katıldı. Putin, ülke hükümeti ve Merkez Bankası’nın kripto para birimleri üzerinde anlaşmaya varmasını istedi. 26 Ocak’ta hükümet üyeleriyle yaptığı video konferans toplantısında Putin, kripto para birimi mevzuatı hakkındaki tartışmalar hakkında bilgi sahibi olduğunu söyledi.

İlgili: Kripto para regülasyonları nedir?

“Merkez Bankası teknolojik ilerlememizin önünde durmuyor ve en son teknolojileri bu faaliyet alanına sokmak için gerekli çabayı gösteriyor. Özellikle elektrik fazlasına ve ülkedeki iyi eğitimli, mevcut personele atıfta bulunarak, özellikle sözde madencilikte belirli rekabet avantajlarımız var.”

Putin’in yaptığı açıklama kesin bir yasak yargısı içermiyor. Aksine Rusya’nın potansiyeline vurgu yapması, kripto para ticaretinin ve madencilik faaliyetlerinin yasaklamadan ziyade bir düzenlemeye tabi tutulacağı görüşünü kuvvetlendiriyor.

Putin, yönetimi ve Merkez Bankası’nı bu konuda anlaşmaya varmaya ve sonucu kendisine rapor etmeye çağırdığını belirtti. Rusya, halihazırda madencilik faaliyetlerinin %11’ini kontrol ediyor.

İlgili: Rusya Merkez Bankası’ndan kritik açıklama!

Kripto para düzenlemeleri Türkiye’nin de gündeminde. TBMM’de yapılan görüşmelerde sektörde faaliyet gösteren kuruluşlardan bazılarının yetkilileri ile görüşmeler yapıldı. Hükümet kanadı yaptığı açıklamalarda düzenlemeye son halinin verilmeye çalışıldığını ve kısa sürede açıklanacağını duyurdu.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.