1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Putin’den hükümete ve Rusya Merkez Bankası’na kripto para çağrısı!

Putin’den hükümete ve Rusya Merkez Bankası’na kripto para çağrısı!

Putin’den hükümete ve Rusya Merkez Bankası’na kripto para çağrısı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın gündeminde olan kripto para düzenlemesi için hükümete ve Rusya Merkez Bankası’na çağrıda bulundu. Detaylar haberimizde.

Putin’den hükümete ve Rusya Merkez Bankası’na kripto para çağrısı!

Rusya’da gündem kripto para düzenlemeleri. Geçtiğimiz hafta ülkede kripto para ticaretinin ve madencilik faaliyetlerinin yasaklanması gerektiğini açıklayan Rusya Merkez Bankası kripto piyasasında zaten devam eden satış baskısını artırdı. Bitcoin ve altcoinler gelen açıklamaların ardından büyük bir çöküş yaşadı. Piyasa çöküşün etkilerini üzerinden atmaya çalışırken Rusya’dan üst üste açıklamalar geliyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Rusya Merkez Bankası’nın açıklamalarının ardından hükümet kanadından konu ile ilgili açıklamalar geldi. Hükümet kanadı Merkez Bankası ile bazı konularda aynı fikirde olsa da görüş birliğinde olmadıkları konular da bulunuyor.

Hükümet tarafında bir yasaktan ziyade düzenleme ile sorunun çözülmesi gerektiği savunuluyor. Son olarak Devlet Başkanı Vladimir Putin’de tartışmalara katıldı. Putin, ülke hükümeti ve Merkez Bankası’nın kripto para birimleri üzerinde anlaşmaya varmasını istedi. 26 Ocak’ta hükümet üyeleriyle yaptığı video konferans toplantısında Putin, kripto para birimi mevzuatı hakkındaki tartışmalar hakkında bilgi sahibi olduğunu söyledi.

İlgili: Kripto para regülasyonları nedir?

“Merkez Bankası teknolojik ilerlememizin önünde durmuyor ve en son teknolojileri bu faaliyet alanına sokmak için gerekli çabayı gösteriyor. Özellikle elektrik fazlasına ve ülkedeki iyi eğitimli, mevcut personele atıfta bulunarak, özellikle sözde madencilikte belirli rekabet avantajlarımız var.”

Putin’in yaptığı açıklama kesin bir yasak yargısı içermiyor. Aksine Rusya’nın potansiyeline vurgu yapması, kripto para ticaretinin ve madencilik faaliyetlerinin yasaklamadan ziyade bir düzenlemeye tabi tutulacağı görüşünü kuvvetlendiriyor.

Putin, yönetimi ve Merkez Bankası’nı bu konuda anlaşmaya varmaya ve sonucu kendisine rapor etmeye çağırdığını belirtti. Rusya, halihazırda madencilik faaliyetlerinin %11’ini kontrol ediyor.

İlgili: Rusya Merkez Bankası’ndan kritik açıklama!

Kripto para düzenlemeleri Türkiye’nin de gündeminde. TBMM’de yapılan görüşmelerde sektörde faaliyet gösteren kuruluşlardan bazılarının yetkilileri ile görüşmeler yapıldı. Hükümet kanadı yaptığı açıklamalarda düzenlemeye son halinin verilmeye çalışıldığını ve kısa sürede açıklanacağını duyurdu.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: