1. Home
  2. İnceleme
  3. PrimeXBT vs BitMEX: Hangisi daha iyi?

PrimeXBT vs BitMEX: Hangisi daha iyi?

PrimeXBT vs BitMEX: Hangisi daha iyi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

PrimeXBT vs BitMEX. Biri piyasaya yeni çıkan, ancak daha geniş ve gelişmiş işlem seçenekleri sunan bir platform, diğeri ise yüksek kaldıraçlı kripto piyasasının eski üyesi ve lider. İşte, bu yazımızda bu iki platform arasındaki farkları inceleyeceğiz.


PrimeXBT vs BitMEX – Farklarına bakalım

Kripto sahnesine yakın bir zamanda çıkan PrimeXBT, çok süratle momentum kazanıyor. Her hafta bu yüksek kaldıraçlı işlem platformunun trader sayısı önemli ölçüde artıyor. PrimeXBT, 4 Şubat 2019’da açıldı. Daha açılır açılmaz işlem terminaline erişim için bekleyenler listesinde 150,000 kişi vardı. Bunun sebebi ise kripto platformunun sunduğu çok etkileyici kazanç fırsatları.

PrimeXBT ayrıca bir dizi özelliği ile de dikkat çekiyor. En başta 100x kaldıraçlı işlemlere izin veren çok az sayıdaki kripto işlem platformundan biri. Diğer yandan ise düşüş piyasasında short pozisyonlara girmeye de izin veriyor. Şimdiye kadar “short-sell” (açığa satış) ve yüksek kaldıraçlı işlemler alanında hakimiyet BitMEX’in elindeydi. Bu stratejileri kullanmak isteyen aç traderlerin taleplerine cevap veren BitMEX, piyasanın “1 numarası” rolünü üstlenmişti. Ancak BitMEX’te 100x kaldıraçlı oran sadece bir tek Bitcoin’de var.

Şimdi ise BitMEX’in karşısına, potansiyel olarak birinciliğini elinden alabilecek bir rakip çıktı. Çünkü PrimeXBT, aynı işlemleri çok daha fazla sayıda kripto varlık üzerinden yapma imkanı sunuyor. Bu kripto paralar arasında Bitcoin, Ethereum, EOS, Litecoin ve XRP var.

Dahası BitMEX sadece Bitcoin ile ilgilenirken, PrimeXBT’te birçok kripto para ile birlikte ABD Doları ve Euro da yatırma ve çekme işlemleri de yapılabiliyor. Bu işlemler ise platformun Changelly ile entegrasyonu sonucu mümkün.

Komisyon ücretleri ne kadar?

Bu arada hem PrimeXBT hem de BitMEX, kripto piyasasındaki en düşüş ücretlere sahip. Mesela, piyasada söz sahibi borsalardan Bitfinex yüzde 0.1 ile yüzde 0.2 arasında komisyon kesintisi yapıyor. BitMEX ise sadece yüzde 0.075 komisyon ücreti alıyor. PrimeXBT ise bu oranı daha da düşürerek yüzde 0.05 komisyon ücreti talep ediyor.

PrimeXBT vs BitMEX. Biri piyasaya yeni çıkan, ancak daha geniş ve gelişmiş işlem seçenekleri sunan bir platform. Diğeri ise yüksek kaldıraçlı kripto piyasasının eski üyesi ve lider. İşte, bu yazımızda bu iki platform arasındaki farkları inceleyeceğiz.

Son olarak, BitMEX ile PrimeXBT arasındaki önemli bir ayırt edici faktör, kullanıcı arayüzü olarak karşımıza çıkıyor. PrimeXBT’nin arayüzü, tecrübeniz ne olursa olsun daha fazla kullanıcı dostu. Kullanıcılar istedikleri aletleri (widget) ekleyebilir, kullanmadıklarını da kaldırabilirler. Yine kullanıcılar grafik, “order book” ve kontrol paneli gibi pencereleri istedikleri ölçüye göre ayarlayabilirler. Bununla dikkatlerini tercih ettikleri kısımlara verebilirler.

Yine de hakkını vermek gerekiyor. Yüksek kaldıraçlı kripto işlem platformu alanında öncü olarak BitMEX iyi bir itibar oluşturdu. Buna rağmen geçmişten çıkarılan dersleri de göz önüne alan PrimeXBT, geliştirilmiş ürünlerle rakibini geçecek potansiyele sahip.

Daha fazlası için https://PrimeXBT.com adresini ziyaret edin. Bir KYC gerektirmiyor. Birkaç dakika içinde kayıt yaparak, anonim olarak işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

Hemen işlemlere başlamak için primexbt.com/partners ortaklık programına kaydolabilir, Telegram ve Twitter adreslerinden takip edebilirsiniz.

Kaynak