1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Polygon (MATIC) fiyatında bir haftada %60 yükselişin sebebi

Polygon (MATIC) fiyatında bir haftada %60 yükselişin sebebi

Polygon (MATIC) fiyatında bir haftada %60 yükselişin sebebi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Polygon (MATIC) fiyatı son bir haftada yüzde 60 ve son bir ayda da yüzde 150’ye yakın değer kazandı. Bu kripto parada yaşanan rallinin arkasındaki sebeplere bakalım. İçinde Disney’in de olduğu bir haber ise MATIC’i iyice destekledi.


Polygon (MATIC) fiyatında bir haftada %60 yükselişin sebebi

Ethereum katman 2 ölçekleme platformu olan Polygon fiyatı dikkat çeken gelişmeler yaşıyor. Polygon’un yerel kripto parası MATIC fiyatı ise altcoin dünyasının en iyi performansa sahip coini oldu. Çünkü son bir haftada yüzde 60’dan fazla değer kazandı.

MATIC fiyatı şu an yüzde 15 yükseliş ile 0.90 dolar civarında işlem görüyor ve en yakın hedefi ise 1.0 dolar. Son fiyat yükselişi ile ise MATIC’ın aylık kazançları artık yüzde 150’e yaklaşıyor.

İlgili – Güncel Polygon fiyat tahmini, MATIC coin gelecek beklentisi 2022 – 2025

MATIC fiyatındaki yükselişin sebebi

Polygon (MATIC) fiyatında bir haftada %60 yükselişin sebebi

 

MATIC fiyatı Disney’den gelen haber üzerine yükselişe geçti. Çünkü Disney’den yapılan açıklamada, Polygon’un Disney’in Hızlandırıcı Programına seçildiği bildirildi. Polygon bu programa seçilen 6 şirketten biri ve tek blockchain kuruluşu. Söz konusu program, artırılmış gerçeklik (AR), yapay zeka (AI) karakterleri ve non-fungible token’lere (NFT’ler) odaklanacak. Bununla birlikte, Disney gelecekte daha fazla rehberlik sağlayacağı için Polygon’un rolü şu an için net değil. Ancak haberin kendisi yatırımcılara daha fazla neşe getirmiş gibi görünüyordu.

Ayrıntılar için bakınız: Disney’in seçimi kripto para Polygon (MATIC) fiyatında yükseliş

On-chain veri sağlayıcısı Santiment ise Polygon’un adres sayısında hızlı bir yükseliş olduğunu belirtiyor. Santiment şöyle diyor:

“Altcoinler 2022 yılının ilk yarısında hızlı bir şekilde değer kaybı yaşadı. Buna rağmen MATIC gibi projeler kayıplarının bir kısmını hızla telafi etmeyi başardı. Sadece bir haftada +%63 zıpladı. Adres faaliyetlerinde de yükseliş var. Bu da ilginç bir durum ortaya çıkarıyor.”

Diğer yandan Polygon üzerindeki merkezsiz finans (DeFi) protokolü sayısı da artıyor. Bundan dolayı MATIC tokene olan talep de eş zamanlı artıyor. Şimdi Polygon üzerindeki DeFi protokollerinde kilitli toplam varlıkların değeri (TVL) 1.76 milyar dolar.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Total
0