1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Ethereum yükselişte! Balina hesaplarda büyük hareketlilik

Ethereum yükselişte! Balina hesaplarda büyük hareketlilik

Ethereum yükselişte! Balina hesaplarda büyük hareketlilik
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum son 7 günde oldukça hareketli. Balina hesaplar mayıs ayında dibe vurduktan sonra toparlanmaya başladı. Detaylar ve Ethereum’a ilişkin teknik veriler yazımızda.

Ethereum yükselişte! Balina hesaplarda büyük hareketlilik

Dünyanın ilk akıllı sözleşme platformunun kripto parası olan Ethereum, kripto piyasasının Bitcoin’den sonraki en değerli varlığı. Ethereum, ağ üzerinde çalışan projeler ile kripto para pastasının büyük bir dilimini kontrol ediyor.

İlgili: Ethereum nedir, geleceği nasıl?

Bu yıl beklentilerin altcında kalan Ether, 1,000 doların altına geriledikten sonra bir toparlanma sürecine girdi.

Ethereum’daki fiyat hareketliliği mayıs ayında sayısı dibe vuran balina hesaplarında yükselişe geçmesini sağladı. 1.000 ila 100.000 ETH tutan balina cüzdanlar, birkaç hafta içerisinde sayı olarak büyük bir sıçrama gösterdi. Bu Ethereum’un yükseliş beklentilerini de ortaya koyuyor.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Kripto analiz firması Santiment verilerine göre pazar gününe kadar 131 yeni cüzdan ortaya çıktı ve toplam sayı 6.660’ın üzerine çıktı.

Eğilim, daha küçük ETH yatırımcıları için de benzer. En az tam bir tane ETH tutanlar, 1,5 milyonun üzerinde ve bu da tüm zamanların en yüksek seviyesi anlamına geliyor.Ethereum cephesinde yapılacak olan güncelleme ile birlikte büüyk bir beklenti hakim. İş kanıtı mekanizmasından (PoW) hisse kanıtı mekanizmasına geçececek olan Ether, yeniliklere de ayak uydurmaya çalışıyor.

Altcoinlerin lideri, 4,900 dolarlık değer ile tüm zamanların en yüksek seviyesini 16 Kasım 2021’de görmüştü. Ether, o günden bu yana değerinden %69,73 silmiş durumda.

ETH, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 1,480 dolardan işlem görüyor. Altcoinin pşyasa değeri 180 milyar doları yeniden gördü. Son 24 saat içerisinde %10 değer kazanan kripto para son yedi günde %30 arttı.

İlgili: Ethereum teknik analizi

Günlük Ethereum (ETH) fiyat hareketleri

Ethereum yükselişte! Balina hesaplarda büyük hareketlilik

 

Canlı Ethereum fiyatı

Kaynak