1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bir haftada rekor miktarda Shiba yakıldı! Shiba Inu’yu ne bekliyor?

Bir haftada rekor miktarda Shiba yakıldı! Shiba Inu’yu ne bekliyor?

Bir haftada rekor miktarda Shiba yakıldı! Shiba Inu’yu ne bekliyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Son yedi günde 1 milyardan fazla Shiba Inu yakıldı. Shiba Inu’yu ne bekliyor? Detaylar ve altcoine ilişkin teknik veriler haberimizde.

Bir haftada rekor miktarda Shiba yakıldı! Shiba Inu’yu ne bekliyor?

Kripto para piyasasında haftanın ilk günü oldukça hareketli başladı. Piyasa 2022 yılında sancılı günler geçirdi. Yatırımcılar kripto piyasasının toparlanacağı zamanları bekliyor. Geçtiğimiz yıl meme kripto rüzgarı Dogecoin ile başladı. Dogecoin, Elon Musk’ın rüzgarını arkasına aldıktan sonra büyük bir ralli yaşadı. Ardından Shiba Inu piyasaya sürüldü ve Shiba’da beklentilerin üzerinde bir yükseliş gerçekleştirdi.

İlgili: Shiba Inu nedir, geleceği nasıl?

Öyle ki iki meme kriptoda piyasanın en değerli varlıkları arasına girdi. Dogecoin şu anda piyasanın en değerli 10’uncu varlığı iken Shiba Inu 16’ıncı sırada.

Son bir haftada ise Shiba Inu cephesinde önemli gelişmeler yaşanıyor. Shibburn sitesi yakılan Shiba Inu miktarını takip ediyor. Sitenin verilerine göre son bir haftada 1 milyardan fazla Shiba Inu yakıldı.

İlgili: Shiba Inu fiyat tahmini

Son haftada gerçekleştirilen yakımla birlikte altcoin piyasaya sürüldüğünden beri 1 katrilyonluk arzdan 410 trilyondan fazlası yakılmış oldu. Bu veri piyasaya sürülen Shiba’nın neredeyse yarısının yakıldığını gösteriyor.

Bilindiği gibi kripto paraların yakılmasındaki amaç parayı daha az arza çekmek ve böylece değerinin düşmesini engellemek. Yakma ile kripto paraların daha deflasyonist olması amaçlanıyor. Yakma işlemi uzun vadede Shiba’nın değerini yükseltebilir.

Coinmarketcap verilerine göre yazının kaleme alındığı anlarda piyasada dolaşımda 549.063.278.876.302 SHIB bulunuyor. Kripto para 0,000011 dolardan işlem görüyor. SHIB, 6,3 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Son 24 saat içerisinde %6,5 değer kazanan Shiba, tüm zamanların en yüksek değerine 0,000008845 dolar ile 28 Ekim 2021’de ulaşmıştı.

Günlük Shiba Inu fiyat hareketleri

Bir haftada rekor miktarda Shiba yakıldı! Shiba Inu’yu ne bekliyor?

 

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: