1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Polkadot ve Cosmos ağları birbirine bağlandı

Polkadot ve Cosmos ağları birbirine bağlandı

Polkadot ve Cosmos ağları birbirine bağlandı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Polkadot ve Cosmos blockchainleri üzerinde bulunan iki platform MVP köprüsü ile birbirine bağlandı.

Polkadot ve Cosmos ağları birbirine bağlandı

Polkadot Blockchaini üzerine bulunan Plasm Network ve Cosmos Blockchaini üzerinde bulunan Secret Network iki ekosistemi birbirine bağlayacak bir köprü protokolünün lansmanını gerçekleştirdi.

Köprü salı günü Plasm projesinin testneti üzerinde hayata geçti. Köprü ile birlikte, kullanıcılar, Plasm Network ile Secret Network üzerinde bulunan ScretSwap arasında coin alıp-gönderebilecekler. Böylelikle Plasm kullanıcıları SecretSwap’ın imkanlarından istifade edebilecekler.

Bu şekilde Pokadot ve Cosmos ağları ilk defa birbirlerine bağlanırken, uzun vadede Plasm Network, Polkadot üzerindeki diğer projelerin Cosmos ağına ulaşmada kullanacağı bir kapı olma düşüncesinde.

 

polkadot Polkadot ve Cosmos ağları birbirine bağlandı

Plasm Network kurucusu Sota Watanabe konuyla ilgili şunları söylüyor:

 

Şu anda ilk Kusama parachaininden biri olmaya odaklanmış durumdayız. Parachain haline geldikten sonra, köprüyü, mainnet üzerinde hayata geçireceğiz ve adım adım onu daha fazla merkezsiz hale getireceğiz.

 

polkadot Polkadot ve Cosmos ağları birbirine bağlandı

 

Netice itibariyle, Plasm ve Secret arasında kurulan köprü, Polkador ve Cosmos ağlarını bir araya getiren ilk proje oldu. Watanabe oluşturulan konseptin kolaylıkla farklı Cosmos projelerine yayılacak şekilde geliştirilebileceği görüşünde.

Şimdiye kadar, Cosmos ve Polkadot’un rakip ağlar olarak görüldüğü bir gerçek. Watanabe, bu noktada, köprünün geleceğe farklı bir vizyon sunduğunu da ekliyor.

 

Bu Cosmos varlıklarının, Polkadot ekosistemine ve Polkadot varlıklarının Cosmos’a taşındığı ilk ticari denemedir. Biz, “Cosmos vs Polkadot” inancını kırmak istiyoruz.

Canlı DOT fiyatı: $ 6.06

İlgili: Polkadot yorum, teknik analiz ve fiyat tahmini

İlgili: Polkadot haber, gündem ve gelişmeler

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: