Kraken borsası CEO’sundan her şey yolunda giderken farklı açıklamalar!

Tehlike yaklaşıyor! - ABD'de 'O' kripto para borsası mercek altına alındı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bugün kripto para piyasalarında rekor üstüne rekor yaşanıyor. Tüm bu gelişmelere rağmen Kraken borsası CEO’sundan farklı sayılabilecek açıklamalar geldi.


Kraken borsası CEO’sundan gündeme aykırı açıklamalar!

Bugün kripto para piyasalarında olağan üstü canlılık yaşanıyor. Bitcoin, Ethereum ve toplam piyasa değeri tüm zamanların rekorunu kırdı. XRP ise 2018’den beri görmediği seviyeye ulaştı. Aşağıdaki şekil grafikte kripto para piyasalarının kuş bakışı görünümünü görüyoruz.

kraken Kraken borsası CEO’sundan her şey yolunda giderken farklı açıklamalar!

Bitcoin toplam piyasa değeri açısından Rusya’nın milli gelir seviyesini yakalamak üzere.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan ABD merkezli Kraken borsasının CEO’su Jesse Powell CNBC’ye önemli açıklamalarda bulundu. CEO’ya göre Bitcoin ve kripto para piyasalarına yönelik kamusa bazlı baskıla yaşanabilir.

ABD merkezli planlanan kripto para regülasyonlarında kripto para varlığına sahip ABD’li yatırımcılara 3,000 dolar ve üzeri büyüklükteki işlemlerini bildirme zorunluluğu getiriliyor. Bu çalışma henüz tasarı halinde.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Kraken CEO’su Powell’a göre bu taslak kripto paraları inceltebilir ve kripto paraların orijinal kullanım durumunu tehlikeye sokabilir. Powell’a göre kripto paraların sağladığı mahremiyet, kripto paralara fiat paralar karşısında özel bir konum sağlıyor.

Powell, göre regülasyon çalışmalarının Bitcoin ve kripto paraları öldürecek şekilde gerçekleşmeyeceğini ama zarar verebileceğini ileri sürüyor.

Bitcoin artık fiat paralarla yarışır büyüklüğe ulaştı. Bitcoin toplam piyasa değeri açısından Rus rublesini geride bıraktı ve İsviçre frangının konumunu tehdit ediyor. Yani Bitcoin yavaş yavaş güçlü para birimleri ligine giriyor. Bu durumu devletler bir tehlike olarak mı algılayacak yoksa bir zenginlik mi zamanla göreceğiz.

 

Kaynak

 

Not: Kripto para ve Bitcoin piyasaları oldukça manipüledir ve spekülasyonlara açık piyasalardır. Yazılarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kraken borsası CEO’sundan her şey yolunda giderken farklı açıklamalar!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.