Polkadot, Parachain için düğmeye bastı; DOT zincirlerini karıyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Polkadot, Parachain açık artırmasını hayata geçiyor. Parachainler Polkadot’un gerçek potansiyelini açığa çıkarmaları açısından son derece önemli bir aşama olarak görülüyor.

Polkadot, Parachain için düğmeye bastı; DOT zincirlerini karıyor!

Polkadot kurucusu Gavin Wood Salı günkü bir blog yazısında, Polkadot’un kanarya ağı Kusama’daki parachain müzayedelerinin 15 Haziran’dan itibaren başlayacağını yazdı.

Hem Polkadot hem de Kusama, merkezi bir Röle Zincirine bağlı birlikte çalışabilir 100 parachain ağı oluşturmaya çalışıyor. Kusama, Polkadot için testnet görevi görmek üzere dizayn edilmiş özdeş bir ağdır.

Parachainler, röle zinciri aracılığıyla birbirleriyle aynı anda etkileşime girebilen merkezsiz uygulamaları (dApp) barındıracak. Her ağın yalnızca maksimum 100 parachaine sahip olabileceği göz önüne alındığında, hangi kripto projelerinin parachainlerini çalıştıracağını belirlemek için açık artırmalar kullanılacak.

Polkadot, bir yıldan uzun bir süre önce aktif hale gelmesine rağmen henüz parachainlerini başlatamadı. Ekip müzayede programı hakkında karışık bilgiler verirken, Polkadot topluluğu müzayedelerin bir an önce başlaması için bastırıyor.

 

polkadot Polkadot, Parachain için düğmeye bastı; DOT zincirlerini karıyor!

 

Bugünkü haberle birlikte Wood, ekibin nihayet müzayede aşamasına geldiğini onaylamış oldu. 15 Haziran’dan itibaren, Kusama’de, art arda beş hafta boyunca haftalık müzayedeler düzenlenecek.

Kusama parachain müzayedelerine katılan yüzlerce kripto projesi olacak olsa da, dikkate değer ekiplerden bazıları olarak Acala, Darwinia, Equilibrium, HydraDX, Karura Network, Robonomics ve Moonbeam ön plana çıkıyor.

Parachain müzayedeleri daha önce hiç yapılmadığı için önce Kusama’da düzenlenecek. Gavin Wood açıklamasında şunlara yer verdi:

 

İlk çalıştırma zamanı tasarımı ve uygulamasının arkasındaki teknik ekip olarak, müzayedeleri veya parachain işlevselliğini durduran bilinen herhangi bir teknik engelleme noktası olmadığına inanıyoruz.

 

Her açık artırma bir haftalık bir süre için düzenlenecek ve teklifler, ağın yerel para birimi olan KSM veya DOT cinsinden verilecektir.

Kripto piyasasının bu denli düşüş aşamasında olduğu şu dönemde Polkadot’un bu denli önemli bir lansman içerisine girmesi, hem Palkadot hem de kripto alanının tamamı için oldukça önemli bir adım olarak görülüyor.

 

 

Canlı DOT fiyatı: [mcrypto coin=”DOT” currency=”USD”]

İlgili: Polkadot yorum, teknik analiz ve fiyat tahmini

İlgili: Polkadot haber, gündem ve gelişmeler

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Polkadot, Parachain için düğmeye bastı; DOT zincirlerini karıyor!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.