1. Home
  2. Güncel Haber
  3. ŞOK! Ünlü model Paris Hilton kripto para piyasalarına giriyor!

ŞOK! Ünlü model Paris Hilton kripto para piyasalarına giriyor!

ŞOK! Ünlü model Paris Hilton kripto para piyasalarına giriyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü model Paris Hilton’ın son dönemde Bitcoin ve kripto para piyasalarına yönelik ilgisi gözden kaçmıyordu. En sonunda Paris Hilton kripto para piyasalarına yatırım yapmaya karar verdi.


Ünlü model Paris Hilton hangi projeye yatırım yaptı?

Bitcoin maksimalistleri arasında son dönemde bir moda baş gösterdi. Gözlerinden ışık saçan profil fotoğrafları. Bu akıma Paris Hilton da geçtiğimiz aylarda ayak uydurdu ve aşağıdaki profil resmini kullanmaya başladı.

paris hiltonDünyaca ünlü Hilton ve Conrad Hotel zincirlerinin tek varisi olan milyarder Paris Hilton, son dönemin gözde kripto para projesi olan Non Fungible Token (NFT) piyasasına yatırım yaptığı açıklandı. Hilton’ın yatırım kararı New York Times gibi birçok medya organında manşet oldu.

Lütfen Bkz: ABD ve Rusya arasında krize neden olan Bitcoin fidye yazılım saldırısı!

Paris Hilton, NFT üreten merkezsiz platform olan Origin Protocol’a yatırım yaptı. Son günlerin sözde endüstrisi olan NFT endüstrisine Hilton Otellerinin tek varisi de girmiş oldu.

Hilton yatırım kararını twitter üzerinden 17 milyon takipçisi ile paylaştı. Aşağıdaki tweet’te Paris Hilton’un paylaşımını görüyoruz.

Non Fungible Tokens ilk önce koleksiyoncular ve emlak şirketleri tarafından talep görmeye başladı. 2020’den itibaren futbol ve spor kulüpleri de NFT token piyasalarına yoğun ilgi gösteriyor. NFT’ler Bitcoin ve Ethereum gibi blockchain üzerinden işlem görüyor. Ancak NFT’ler Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraların aksine oldukça az sayıda üretiliyor. Bir koleksiyon gibi nev-i şahsına münhasır piyasaya sürülüyor.

Emlake dayalı bir varlık ya da bir NBA oyuncusunun sözleşmesi NFT ile dijitalleştirilerek blockchain üzerinden satışa çıkarılabiliyor. Benzer şekilde özel taraftar kartları da NFT’ler tarafından dijitalleştirilerek internete aktarılıp borsası oluşturulabiliyor. Böylece nadir ve koleksiyon değeri olan fiziksel varlıkların likiditesi arttırılmış oluyor.

Kaynak