1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. PlanB Bitcoin için yol haritasını açıkladı

PlanB Bitcoin için yol haritasını açıkladı

PlanB Bitcoin için yol haritasını açıkladı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Geçtiğimiz yaz ortaya koyduğu formasyonla kendinden söz ettiren PlanB, yeni Bitcoin yol haritasını açıkladı.

PlanB’den Bitcoin için yeni grafik

Kripto para dünyasında PlanB olarak bilinen analiz hesabı, kendi icadı olan Stock-to-Flo (S2F) modeli ile geçtiğimiz yaz kendinden bir hayli söz ettirmişti.

PlanB’nin S2F modeli BTC’nin 100 bin dolara çıkacağını ön görse de Aralık 2021’de yaşanan düşüşle birlikte bu öngörü gerçekleşmemiş oldu.

PlanB yaptığı son paylaşımda, modellerinin başarısız olduğunu, çünkü aslında, Bitcoin’in Nisan 2021’den beri ayı piyasasında olduğunu iddia ediyor.

PlanB’ye göre, Bitcoin şu aşamada bir dip oluşturuyor ve buradan sonra boğa piyasası tekrar kendini gösterecek.

Bitcoin (BTC) 2Y MA
BTC 2Y MA Kaynak: PlanB

PlanB’nin yeni Bitcoin boğa piyasası öngörüsü

PlanB piyasada görülen baskının, BTC’nin bir dip oluşturması nedeniyle olduğunu düşünüyor. Paylaşılan yeni grafiğe göre, BTC 2022 Ekim ayına kadar dip oluşumunu tamamlayabilir. PlanB bu noktadan sonra, BTC’nin 100 bin dolara doğru yükseleceği iddiasında.

Aralık 2021’de boğa piyasasının 2. ayağını yaptığımızı düşünüyordum. Ancak 2022’nin ilk çeyreği Bitcoin boğa piyasasının çoktan kapandığını ispatladı. Ayı piyasasına Nisan 2021’de girdik. Şimdi dip oluşturuyoruz. Sonra yeni boğa başlayacak.

Bilindiği gibi daha önce veteran analist Peter Brandt ve popüler analistlerden Mcihael van de Poppe de 27.000-28.000 dolar çizgisinin BTC’nin yeni dibi olabileceğini söylemişlerdi.

İlgili: Veteran analist Peter Brandt Bitcoin dibini açıkladı!

Canlı BTC fiyatı: $ 23,422.28

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: