Piyasadaki durgunluğa rağmen yükselen altcoin

solana
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası durgun bir seyir izlerken, bir coin bugün dikkat çeken bir yükseliş ile 100 doları geçti. Bu yükselişin olası sebebine ve tokenin ne kadar olduğuna bakalım.


Piyasadaki durgunluğa rağmen yükselen Filecoin 100 doları geçti

Filecoin (FIL) yükseliyor. Merkezsiz depolama ağına güç veren bu kripto para, son 24 saatte yüzde 14 ve son bir haftada yüzde 28 oranında yükseldi.

Şu an tek bir Filecoin’in fiyatı 100 doların üzerinde ve kripto paranın toplam piyasa değeri de 10 milyar doların biraz üzerinde. Kripto para piyasasında piyasa değerine göre Filecoin 21. sırada yer alıyor. Piyasanın en büyük 21. coini.

Kripto para piyasasında bugün birçok coin bir miktar düşerken ya da durgunluk yaşarken, Filecoin sürpriz bir yükselişe imza atıyor. Bitcoin son 24 saatte yüzde 0.55’lik bir yükseliş ile 50,171 dolarda. Ethereum ise bir günde 0.63 yükseliş ile 3,918 dolarda. Piyasanın en dikkat çeken coinlerinden Cardano yüzde 1.71 ve XRP ise yüzde 0.35 oranında düştü.

Filecoin yükselişine Salı günü 70 dolardan başlamıştı. Cuma günü artık 77 dolara yükselmişti. Cumartesi günü ise büyük bir sıçrama yaptı ve 84 dolara yükseldi.

FIL token 100 doların üzerinde

Piyasadaki durgunluğa rağmen yükselen Filecoin 100 doları geçti

Ardından bir süre aynı seviyede kaldı ki ardından bir kez daha yükselerek 89 dolara ulaştı. Bu yükseliş neredeyse aniden oldu. O zamandan bu yana yükseliş devam etti ki Filecoin fiyatı 95 dolara geldi. Filecoin fiyatı burada da durmayarak 100 doların üzerine çıktı.

Yine de Filecoin’in tüm zamanların en yüksek değeri (ATH) henüz çok uzakta. Kripto para Mart sonunda 191 dolar ile ATH zirvesi yapmıştı. Ancak yine de Mayıs’ın ortasından bu yana en yüksek seviyesinde. O zaman kripto para zirvelerden düşmüştü.


Filecoin nedir?

Filecoin, IPFS’ye veya InterPlanetary Dosya Sistemine (Filecoin yaratıcısı Protocol Labs tarafından oluşturulmuş merkezi olmayan bir web barındırma hizmeti) dayanıyor. Pek çok NFT projesi, JPEG’lerini IPFS’de barındırmaya başlıyor. Çünkü web sitelerinin uyarı yapılmadan kapatılabileceği normal alan adı barındırma sistemlerinden daha merkezsiz bir yapıya sahip.

Mayıs ayında Filecoin, NFT yaratıcılarının NFT’lerini ve ilgili meta verilerini Filecoin’de saklamaları için NFT.Storage adlı ücretsiz bir hizmeti duyurmuştu.

İlgili – Filecoin nedir? FIL coin nasıl alınır?

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Piyasadaki durgunluğa rağmen yükselen altcoin
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.