fbpx
  1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Filecoin nedir? FIL coin nasıl alınır?

Filecoin nedir? FIL coin nasıl alınır?

Filecoin nedir?  FIL coin nasıl alınır?
0
“koinmedya_mxc”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Filecoin nedir? FIL token, bulut depolamayı algoritmik bir pazara dönüştüren merkezi olmayan bir depolama ağıdır. Madenciler veri depolama ve kurtarma işlemlerini gerçekleştirerek FIL coin kazanıyorlar


Filecoin FIL coin nedir?

Dünyanın her yerindeki veri merkezlerinde ve sabit disklerde devasa boyutta ve kullanılmayan depolama alanları mevcut. Projenin çıkış noktası burası.

Filecoin tanıtım videosu

Filecoin terimi birden fazla anlamda kullanılır, bunlar;

  • Filecoin
  • Network (Ağ)
  • Protokol
  • ağa güç veren token
  • proje
filecoin nedir

Bulut Depolama

Kullanılmayan depolama alanınızı hizmete sunarak FIL madencisi olabilirsiniz. Depolama isteklerini yerine getirmek ve global Filecoin pazarındaki dosyaları barındırarak (hosting) ödeme almak için projenin madencilik yazılımını kullanabilirsiniz.

Borsalar

Projenin, çeşitli borsalarda işlem görecek ve birden fazla kripto para birimi cüzdanı ile desteklenecek. Böylece Filecoin’i ABD Doları, Bitcoin ve Ether gibi diğer para birimleri ile kolayca takas edebileceksiniz.

“koinmedya_biswap”

Projenin depolama ve kurtarma (geri alım) pazarları, madencilerin size en iyi fiyatlarla esnek seçenekler sunmak için rekabet etmelerini sağlar.

filecoin nedir

Depolama için Merkezsiz Bir Pazar

Projenin ağı dünya çapındaki herkesin depolama sağlayıcısı olarak katılmasına izin vererek bir ekosistem yaratıyor. Ayrıca, sabit disk alanını ek hizmetlerden ayırarak depolamayı bir mal veya hizmete benzetiyor.

Bu güçlü küresel pazarda, depolama fiyatı, kurumsal fiyat departmanlarınca değil arz ve talep tarafından yönlendirilecek ve madenciler fiyatın yanı sıra güvenilirlik açısından da “itibar” gibi faktörler ile rekabet edecek.

ilgili: Altcoin teknik analiz: Kısa vadeli alım fırsatları!

“koinmedya_biswap”

IPFS ve FIL coin arasındaki bağlantı nedir?

Filecoin ve IPFS, her ikisi de Protocol Labs tarafından oluşturulan tamamlayıcı protokollerdir.

IPFS, eşlerin (peers) doğrulanabilir verileri (kendi aralarında) saklamalarına, istemelerine ve aktarmalarına izin verir.

IPFS açık kaynaklıdır, indirmesi-kullanması ücretsizdir ve çok sayıda grup tarafından kullanılıyor.

Filecoin, kalıcı bir veri depolama sistemi sağlar. Filecoin’in teşvik yapısı kapsamında, müşteriler ihtiyaç fazlası ve kullanılabilirlik düzeyindeki belirli verileri depolamak için ödeme yapar ve madenciler sürekli veri depolayarak ve şifreli olarak kanıtlayarak ödeme alır ve ödüller kazanırlar.

IPFS nedir?

IPFS, (The inperPlanetary File System), bir protokol ve peer-to-peer (p2p) data depolama ve paylaşma ağıdır. IPFS her bir veri dosyasını, benzersiz olarak tanımlayarak global veri ağında kullanır.

FIL coin nedir?

FIL coin, Filecoin protokolünün yerel kripto tokenidir. Filecoin, global, merkezsiz veri depolama ağıdır.

Filecoin ayrıca IPFS’nin birçok bileşenini kullanır

Örneğin:

Projenin, blokzinciri veri yapıları için IPLD kullanır ve düğümleri (node), birbirleriyle güvenli bağlantılar kurmak için libp2p dosyasını kullanır.

Ayrıca, Projenin çekirdek ekibi IPFS çekirdek ekibinin bazı üyelerini içerir. Bu iki topluluğun iş birliğini sürdürmeleri umuluyor.

Sitede ekip için açılmış bir başlık yok. bu hiç hoş değil. Takımı görmek için TIKLAYINIZ.

36 sayfalık Whitepaper için TIKLAYINIZ.

11 Kasım’da Testnet, 2020 ilk veya ikinci çeyrekte Mainnet’e geçiş gerçekleştirilecek.

Roadmap sürecini buradan takip edebilirsiniz.

Twitter‘a giriş tarihleri Eylül 2017. Takipçi sayıları +38 bin. Çok iyi bir sayı.

https://twitter.com/Filecoin/status/1320500422524678144

Sonuç olarak, projeyi Coinbase’e girebilecek potansiyele sahip olarak görüyorum ama elbette YTD 🙂

Kripto Paralar ve Temel Analiz kitabımı incelemek veya almak için TIKLAYINIZ.

FIL coin nasıl alınır?

Fileocin Ekim 2020 başında hayata geçti. Lansmandan sonra Binance, Filecoin’i FIL / BTC, FIL / BNB, FIL / BUSD ve FIL / USDT ticaret çiftleriyle listeleyeceğini duyurdu. FIL’i listeleyen diğer borsalar arasında Gemini, Kraken, KuCoin ve Huobi bulunmaktadır.

İlgili: Filecoin Gündem: mainnet tarihi açıklandı

Bu yazı Barış Kardeş tarafından kaleme alınmıştı.

https://www.youtube.com/watch?v=I_g6PPWG5P0
Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Etiketler:
“koinmedya_biswap”