okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.21%
Bitcoin
68.541,69 USDT
eth
ETH
-0.15%
Ethereum
3.838,82 USDT
bch
BCH
-0.12%
Bitcoin Cash
469,84 USDT
xrp
XRP
-0.7%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.26%
Litecoin
83,22 USDT
bnb
BNB
0.08%
Binance Coin
602,18 USDT
sol
SOL
-0.41%
Solana
168,00 USDT
avax
AVAX
-0.62%
Avalanche
36,79 USDT
ada
ADA
0.05%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.65%
Poladot
7,32 USDT
doge
DOGE
1%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
3.84%
Shiba Inu
0,00 USDT

JP Morgan Altcoin’lerin yükselişinin Bitcoin’i rahatsız etmeye başladığını söyledi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

JP Morgan Altcoin piyasasının kazandırmaya devam etmesi iki büyük ağır top BTC ve ETH’un çarşısını pazara çeviriyor.

JP Morgan altcoin piyasında Perakende satın alma çılgınlığıyla güçlenen kripto piyasaları yeniden bir balon içinde

 

Bu haftanın başlarında, yatırım bankası JPMorgan, piyasa koşullarının beklenenden daha fazla balon gibi görünmesiyle kripto para piyasalarının tekrar şiştiğini öne süren yatırımcı notları yayınladı. Yatırım notunda “Kripto para piyasaları yeniden köpüklü görünüyor” denildi.

 

Geçen Çarşamba günü yayınlanan not, perakende yatırımcıların dijital varlıklara olan iştahının geleneksel hisse senetleriyle birlikte öne fırladığını öne sürdü.

 

Tarihsel olarak düşük faiz oranları ve Fed’in yılın geri kalanı için güvercin görünümü sayesinde perakende talebi rekor seviyelere yükseldi. JP Morgan’daki analistler, yalnızca Ağustos ayında ABD borsasına 13 milyar dolarlık net bir akış tahmin ettiler.

JP Morgan altcoin piyasasında artan perakende talebinin iyileşmede büyük rol oynadığını söyledi

 

JPMorgan araştırma ekibi, büyük sermaye akışının kripto para birimlerine de girdiğini iddia etti. Bir perakende satın alma çılgınlığının, kripto piyasalarının yaz sonunda yeniden canlanmasında önemli bir rol oynamasını kesinlikle mümkün olarak gördüğünü söylüyor.

 

Ağır sikletler Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), Mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyelerinin ardından %50’nin üzerinde düştü. Fiyatlar Temmuz ayı sonlarında toparlanmaya başladı ve BTC ve ETH sırasıyla tekrar  yaklaşık %55 ve %90 artarak yatırımcısının yüzünü güldürdü.

 

Bununla birlikte, en büyük iki kripto para biriminin kazanımları, popülaritesi patlayan altcoinler ve değiştirilemez tokenlere kıyasla sönük kaldığını özellikle belirtmeliyiz. DeFi, en son kullanım durumunu NFT’lerde bulduğundan, Solana gibi projeler rekor seviyelere çıktı. Tradingview’e göre, Solana yalnızca geçen ay %390 artarken, YTD %7,000 arttı.

 

Bitcoin’in hakimiyeti de kaymaya devam etti. Ethereum ve Cardano, Ripple ve Binance Coin gibi diğer madeni paralar yükseldikçe, BTC’nin piyasa değerindeki toplam pazar payı, yılın başındaki %73,78’den %41,23’e düştü.

 

JP Morgan Altcoin ‘lerin yükselişiyle Bitcoin’in pazarını kaybetmeye devam ettiğini bildirdi

 

JPMorgan analistleri ayrıca altcoin ticaretinin kripto pazarının yaklaşık 1/3’ünü temsil ettiğini yazdı. Rakamın yalnızca spot piyasa hacmini oluşturup oluşturmadığı belirsizliğini koruyor; yine de, Ağustos başındaki %22’den önemli bir artış oldu.

 

“Altcoinlerin payı tarihsel standartlara göre oldukça yüksek görünüyor ve bizce yapısal bir yükseliş trendinin yansımasından ziyade köpük ve perakende yatırımcı “çılgınlığı”’nın bir yansıması olması daha muhtemel gibi görünüyor.”

 

Büyük yatırım bankası, hızla genişleyen alternatif varlık sınıfına karşı temkinli olmaya devam ediyor; Yine de, kripto parabolik büyümesinin yakında yavaşlayacağını gösteren bir işaret yok ,en azından şimdilik.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.