PIVX coin nedir? PIVX/USD yorum ve geleceği

PIVX coin nedir? Güncel PIVX coin yorumları ve geleceği
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

PIVX coin nedir? PIVX coin yorumları nasıl? PIVX coin geleceği ve fiyat tahminleri umut vadediyor mu? PIVX coin ile ilgili gelişmeler bu yazımızda.

PIVX coin yorum

 

PIVX/USD – 1 PIVX coin kaç dolar?

PIVX coin yorumları ve geleceği ile ilgili fiyat tahminlerine geçmeden önce, PIVX coin nedir inceleyelim.

PIVX coin nedir?

PIVX coin, Proof of Stake (PoS) ekosisteminde bir öncü olmayı hedefleyen ve güçlü gizlilik özellikleri ve kullanıcı veri koruması ile öne çıkan, MIT lisanslı, açık kaynaklı merkeziyetsiz bir kripto para projesidir.

PIVX, “Protected Instant Verified Transaction (or eXchange)” kelimelerinin kısaltmasıdır. MIT lisanslı ve açık kaynaklı bir kripto para projesi olan PIVX, bir DAO (decentralized autonomous organization) tarafından geliştirildi ve 30 Ocak 2016’da piyasaya sürüldü. Temel olarak Bitcoin’in kod tabanına dayanmasına rağmen, PIVX önemli özel geliştirmeler ve entegrasyonlar geçirmiştir.

PIVX,  yerel kripto parası olan “PIV” ile çalışan Proof of Stake (PoS) konsensüs protokolünü kullanır. PIVX gelişmiş PoS, Time Protocol v2 ve Cold Staking işlevselliği ile zenginleştirilmiştir. Bu da PIVX coin sahiplerine yüksek güvenlik ve çevrimdışı bir donanım cüzdanında depolanan coinlerle ağın güvenliğini sağlama imkanı tanır.

PIVX coinin benzersiz özellikleri:

  • PIVX, bir DAO olan ve topluluk tarafından finanse edilen bir yapıya sahiptir.
  • Aylık hazine ödemeleri aracılığıyla sürekli olarak kendini finanse edebilme yeteneği, PIVX’in geliştirme ve diğer ağ destekleme faaliyetlerini sürdürebilmesini sağlar. Bu ödemeler, topluluk önerilerine dayanır.
  • PIVX, tüm işlem ücretlerini %100 yakar.
  • Proof of Stake Gizliliği/Kullanıcı Veri Korumasında öncü olan PIVX’de, staking için sadece 1 PIV gerekir.
  • PIVX, ağı yönetmek için kullanılan Masternode ağı ile Tier Two katmanını kullanır. Bir Masternode çalıştırmak için 10,000 PIV gerekir.

PIVX, kripto ve blockchain dünyasında bir ilk olarak anılacak birçok özelliğe sahiptir. Bunlar arasında Masternode’larla birlikte Proof of Stake projesi olma, blockchain tabanlı yönetişim, topluluk tabanlı sürdürülebilir finansman ve işlem ücretlerini yakarak enflasyonu kontrol etme bulunmaktadır.

Dolaşımdaki PIVX coin miktarı ne kadar?

PIVX, her 60 saniyede bir yeni bir blok oluşturur. Her bir blok, toplamda 5 yeni PIV üretir ve bunlardan 1 PIV’yi belirli bir amaç için tahsis eder. Şu an itibari ile dolaşımdaki coin miktarı 78,022,630 PIVX’tir. (11.11.2023)

Maksimum coin arzı 

Teorik maksimum coin arzı projeksiyonu şu şekilde:

  • Haziran 2040’a kadar: 125,929,497 PIV
  • Haziran 2060’a kadar: 189,001,497 PIV

Ancak, bu sayılar işlem ücreti yakma, tahsis edilen PIV’nin gerekmemesi ve maksimum olası aylık bütçe oluşturma faktörlerine bağlı olarak değişebilir.

PIVX/USD fiyat grafiği yorumu

PIVX coin nedir? PIVX/USD yorum ve geleceği

PIVX coin, 4 yıldır süren 4.dalgasının sonuna gelsi. Kripto para 5. dalgası için yükseliş sürecine girdi. Şu an 5’in 3.dalgasını yapmak için yükselişte. 3. dalganın hedefi ise 4.9 dolar. Altcoin almadan mutlaka Bitcoin analizimize bakmanızı öneriyoruz.

İlgili – Bitcoin (BTC/USD) Yorum: Fiyat, Grafik ve Geleceği

PIVX coin geleceği ve fiyat tahmini 2024, 2025 – 2030

Kripto para dünyasında önemli bir oyuncu olan PIVX coin, güçlü gizlilik özellikleri ve kullanıcı veri koruması ile öne çıkan bir dijital varlık olarak dikkat çekiyor.

PIVX, gizlilik, güvenlik, topluluk katılımı ve teknolojik yeniliklere odaklanarak gelecekte kripto para dünyasında etkili bir rol oynamaya devam edecek gibi görünüyor. Özellikle, gelişmiş PoS ve özel gizlilik protokollerini içeren özellikleri, kullanıcılar arasında ve yatırımcılar arasında talep görebilir.

Analizler, PIVX coin fiyatının 2025 yılında 1 dolara kadar yükselebileceğini gösteriyor. 2030 yılında ise 3-4 dolar olması öngörülüyor. 

İşte, yapay zeka aracılığıyla geçmiş verilerine dayanarak elde etmiş olduğumuz PIVX coin geleceği ve fiyat tahmini:  

Yıl En düşük En yüksek
2024 $0.48 $0.58
2025 $0.66 $0.81
2026 $0.87 $1.03
2027 $0.87 $1.03
2028 $1.07 $1.24
2029 $1.52 $1.69
2030 $2.20 $2.36

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
PIVX coin nedir? PIVX/USD yorum ve geleceği
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.