Phemex, Blok Zinziri Endüstrisinin Metaverse’e Geçişine Öncülük Ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Teknoloji, müthiş öngörülemez olmakla ünlüdür, ancak her zaman gideceği yönü on yıllar öncesinden tahmin edebilenler vardır. İnternet on yılı aşkın bir süredir hayatımızın bir parçası oldu, ancak bu kavram çok daha uzun süredir var. İnternet üzerinden yayın hizmetleri son yıllarda yeni başlamış olsa da, İnternet üzerinden ilk film yayınlanalı 30 yıl oldu.


İnsanlar, sürekli olarak gelecekteki olası sorunlara cevaplar icat eden akıllı varlıklardır. Bununla birlikte, bunlar çoğunlukla, yıllarca süren teknolojik gelişmelere dayanan çözümler için sadece taslaklardır. Ancak bu durum, bireylerin geleceğin gereksinimlerini hayal etmelerini engellemedi.

Metaverse, gerçek ve sanal dünyalar arasındaki ayrımı bulanıklaştıran fütürist bir vizyondur.

Hem dijital hem de fiziksel altyapıları dönüştürme kabiliyeti ile İnternet’in manevi halefidir. Facebook’un Metaverse ile ilgili son duyuruları bu kavramı popüler hale getirse de, Metaverse ilk olarak 1992’de Neal Stephenson’ın bilim kurgu romanı Snow Crash aracılığıyla ortaya atıldı.

Epic Games, Nvidia, Microsoft gibi büyük firmalar ve hatta Phemex gibi dijital varlık borsaları bu Metaverse fikrine desteklerini gösterdiler. Önümüzdeki birkaç yıl içinde, yatırımcılar Metaverse’i gerçeğe dönüştürmek için on milyarlarca dolar harcayacaklar. Teknolojik gelişmeler nedeniyle çevrimiçi ve çevrimdışı yaşamlarımızın nasıl giderek daha fazla bağlantılı hale geleceğini gösterebilir.

Yeni Dünyaya Sahip Olmak

Bazı insanlar Metaverse’in neye benzeyeceğini açıklamak için ‘The Matrix’ ve ‘Ready Player One’ gibi filmlere başvuruyor. Gerçekte, kimse Metaverse’in neye evrileceğini bilmiyor, tıpkı 2000’lerde İnternet’in ileride nasıl bir hâl alacağı tam olarak bilinmediği gibi.

Bu, temelleri belirlememize engel değildir. İnternet kimseye ait olmasa da, son yirmi yılın en tanınmış işletmelerinden bazılarını ortaya çıkardı. Kimlik doğrulama, sözleşmeli istihdam, reklamlar ve içerik üretimi gibi çevrimiçi olarak beklediğimiz her şey Metaverse sayesinde dönüşüme uğrayacak.

Blok zincirinden’den bahsetmeden Metaverse konuşmak neredeyse imkansız. Dijital işlemler için dağıtılmış ağlar, dijital toplumlar arasında değer aktarımı için ideal araçlardır. NFT’lerin popülaritesindeki artışla birlikte, Metaverse muhtemelen Web 3.0 üzerine kurulacaktır.


Genişleyen Ağlar

Kripto endüstrisi hızla büyüyor ve Metaverse dijital dünyada popülerlik kazandıkça, blok zinciri endüstrisi yöneticileri bu konuda ciddi açıklamalar yapıyor. Phemex adlı dünyaca ünlü kripto işlem platformunun CEO’su Jack Tao, 2021’deki Dubai Dünya Blok Zinciri Zirvesi’nde Metaverse’in gelişinde bahsetti.

Tao, “Metaverse, internetten bile daha etkileyici olan ve merkezi bir otorite tarafından değil, her bir katılımcının katkısıyla geliştirilen dijital dünyayla bağlantı kurmanın yeni bir yöntemini simgeliyor” diye belirtti. Ayrıca, NFT’lerin bu trendin popülaritesinin arkasındaki önemli bir itici güç olduğunu kaydetti.

“NFT’lerin kalıcı olacağının bir göstergesi, bazılarının milyonlarca dolara satılmış olması değil, binlerce NFT’nin daha düşük meblağlara satılmış olması, dijital koleksiyonların sadece balinalar için olmadığını ve daha geniş bir tabana yayıldığını kanıtlıyor. “diye akıl yürüttü.

Phemex, bireylerin kafalarına koydukları her şeyi yapabilecekleri bir dünya tasavvur ediyor.

Borsa şimdi ikinci yıldönümünü kutlamak için ‘Phemex ile Hayal Et‘ etkinliğini içeren ‘Choose Your Reality’ adlı bir kampanya yürütüyor. Etkinlik duyurusuna göre, Phemex, seçilen kazananların arzularını gerçekleştirme vaadiyle, kullanıcılarını hedeflerini ve isteklerini yazılı veya video biçiminde yüklemeye çağırıyor. Buna ek olarak, Phemex yeni marka videosunu ve Metaverse’e Doğru viral kampanyasını başlattı. Kullanıcılar, marka videosunun daha fazla paylaşmalarıyla cömert miktarda kripto para ve bonus alabilecekler.

Tam potansiyelini gerçekleştirmek için Metaverse, çeşitli teknolojiler, atılımlar ve protokollere ihtiyaç duyacaktır. Bazıları şu anda mevcut olmayabilir, ancak bu teknolojiler daha yaygın hale geldikçe Metaverse sonunda gelişecektir.

Phemex’in yeni marka videosu, dünyanın nasıl daha açık, dijital ve erişilebilir hale geldiğini anlatıyor. Para da bu dönüşüme dahil olmalıdır. Metaverse’in kapsayıcı hedefini ifade etmek hala zor olsa da, parçalar yerine oturmaya başlıyor ve sanal dünya her zamankinden daha gerçekçi hissettiriyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Phemex, Blok Zinziri Endüstrisinin Metaverse’e Geçişine Öncülük Ediyor
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.