Ünlü perakende zinciri kendi kripto parasını çıkarıyor!

kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük zincir marketi olan Walmart, kripto ekosisteminin iki gözde alanına giriş yapıyor. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Ünlü perakende zinciri kendi kripto parasını çıkarıyor!

Sam Walton tarafından kurulan ve dünya çapında şubeleri olan bir Amerikan perakende satış yapan mağazalar zinciri olan Walmart, geçen ayın sonlarında elektronik, ev dekorasyonu, oyuncak, spor malzemeleri ve kişisel bakım ürünleri dahil olmak üzere bir çok ürünü Metaverse’e taşıyacak bir adım attı. Şirket aynı zamanda kendi kripto parasını ve NFT’lerini oluşturmaya hazırlanıyor.

İlgili: NFT nedir, geleceği nasıl?

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine göre, Walmart başvuruları 30 Aralık’ta yaptı. İlgili alanda 7 ayrı başvuru yapan perakende devi CNBC’nin konu ile ilgili bilgi talebine yanıt vermedi.

kripto para Ünlü perakende zinciri kendi kripto parasını çıkarıyor!

Ticari markalaşma konusunda uzman bir avukat olan Josh Gerben, Walmart’ın başvurularının metaverse ve yaklaşan sanal dünyayı nasıl ele alacakları konusunda çok fazla planlama olduğunu gösterdiğini söyledi. Gerben, Facebook’un şirket adını Meta olarak değiştirmesinin ve sosyal medyanın ötesindeki hedeflerine işaret ettiğini duyurmasının ardından, işletmelerin sanal bir dünyaya nasıl uyum sağlayacaklarını anlamaya çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

İlgili: Metaverse nedir?

Geçtiğimiz yıl kasım ayında ünlü spor markası Nike’da benzer bir çalışmaya başlama için Roblox ile ortaklık kurduğunu belirtmişti. Ünlü giyim markası GAP’ta ikonik logolu sweatshirtlerinin NFT’lerini de satmaya başladı. Giyim üreticisi, NFT’lerinin 8,30 ila 415 dolar arasında değişen fiyatlar ile satılacağını ve fiziki bir sweatshirtle beraber geleceğini duyurdu.

Teknoloji devi Samsung’ta geçtiğimiz günlerde Decentraland ile ortaklık kurarak Menhattan’daki ünlü merkez mağazası Samsung 837’yi Metaverse’e taşımıştı. Birçok analist 2022 yılının ana akımının Metaverse olacağı konusunda hemfikir.

Pazara giriş yapmak isteyen Walmart’ın dünya genelinde 2,100,000 çalışanı bulunuyor. Şirketin NYSE’de işlem gören hissesi 145 dolardan işlem görüyor. Perakende devinin yıllık geliri 559 milyar dolar (2020 verilerine göre) seviyesinde.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ünlü perakende zinciri kendi kripto parasını çıkarıyor!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.