Loading...
btc
BTC
0.4%
Bitcoin
58.122,01 USDT
eth
ETH
0.17%
Ethereum
3.138,99 USDT
bch
BCH
1.71%
Bitcoin Cash
375,01 USDT
xrp
XRP
7.86%
Ripple
0,51 USDT
ltc
LTC
1.78%
Litecoin
70,49 USDT
bnb
BNB
0.52%
Binance Coin
536,58 USDT
sol
SOL
-0.07%
Solana
139,36 USDT
avax
AVAX
0.43%
Avalanche
26,07 USDT
ada
ADA
1.79%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
2.79%
Poladot
6,27 USDT
doge
DOGE
1.6%
Doge Coin
0,11 USDT
shib
SHIB
2.6%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para
  3. Oyun tabanlı kripto paralar 2022’de patlama yapacak mı?

Oyun tabanlı kripto paralar 2022’de patlama yapacak mı?

kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para ekosisteminin metaverse ile daha fazla ilgi gören oyun tabanlı kripto paraları bu yıl patlama yapacak mı? Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Oyun tabanlı kripto paralar 2022’de patlama yapacak mı?

Metaverse akımının dünyayı sarması ile oyun tabanlı kripto paralara olan ilgi oldukça arttı. Geçtiğimiz yılın son çeyreğinden itibaren metaverse ateşinin daha da yanması bir anda dikkatleri bu coinlere yoğunlaştırdı.

Teknoloji zaman içinde ilerledikçe, çok sayıda yeni kariyer yolunun önünü açmıştır. Geçmişte insanlara imkansız gelen şeyler bugün tam da önümüzde duruyor. Oyun oynayarak para kazanmak bu kariyer tercihlerinden biri.

İlgili: Metaverse nedir, geleceği nasıl?

Bilindiği gibi Merkezi Olmayan Finans (DeFi), merkezi olmayan dijital defterler olan blok zincirler üzerinde borç verme ve ödünç alma gibi token tabanlı işlemlerin gerçekleştirildiği bir sistemdir. GameFi de parasal teşviklerle merkezi olmayan uygulamalara (dApps) atıfta bulunan bir terimdir.

2022 yılı bu terimin desteklediği ekosistemlerin yılı olabilr mi bunlara göz atalım. Oyun tabanlı kripto paraların öncüsü Axie Infinity (AXS), Decentraland (MANA) ve Pac-Man Frog (PAC) inceleyeceğimiz porjeler arasında.

  1. Axie Infinity (AXS)

Axie Infinity (AXS), en fazla bbilinin oyun tablanlı kripto paraların başında geliyor. Oyuncuların Axies olarak bilinen token tabanlı hayvanları edinebileceği, üretebileceği, savaşabileceği ve takas edebileceği blok zinciri tabanlı bir ticaret ve savaş oyunudur.

Bu oyun şimdiye kadar son derece iyi bir performans sergiledi ve yerel tokeni AXS, bir önceki yıl boyunca 5 dolardan 164 dolara yükseldi. AXS’nin 2022 yılında da yükselişe devam edeceği tahmin ediliyor. AXS, şuanda 47 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Axie Infinity fitay tahmini

Axie Infinity fiyat hareketleri (Tüm zamanlar)

kripto para

 

  1. Decentraland (MANA)

Decentraland (MANA), bu yılı adından söz ettiren bir oyun tabanlı kripto para oldu. Sanal arazi arsalarının

yanı sıra NFT’ler de üreten Decentraland’ın yıl sonuna kadar 5,8 dolara yükselebileceği tahmin ediliyor. MANA, yazının kaleme alındığı anda Coinmarketcap verilerine göre 2,13 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Decentraland (MANA) fiyat tahmini

Decentraland (MANA) fiyat hareketleri (Tüm zamanlar)

kripto para

  1. Pac-Man Frog (PAC)

Son olarak, Pac-man Frog (PAC), Metaverse sektöründe önümüzdeki aylarda kitlesel olarak patlaması beklenen yükselen bir yıldız olarak görülüyor. Pac-man Frog (PAC), DAO olarak yapılandırılacak ve Solana (SOL) ağı üzerinde geliştirilecek bir GameFi coindir.
Ayrıca PAC, çok zincirli bir ekosistem oluşturmak için farklı blok zincirlerini birbirine bağlayacak bir NFT toplayıcı ve takas geliştirerek DeFi ekosistemindeki likiditeyi iyileştirmeyi amaçlıyor. PAC, şu anda ön satışta ve yatırımcılardan büyük ilgi görüyor.

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.