1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Ontology nedir, geleceği nasıl? Güncel ONT coin haber ve gelişmeleri

Ontology nedir, geleceği nasıl? Güncel ONT coin haber ve gelişmeleri

Ontology nedir, geleceği nasıl? Güncel ONT coin haber ve gelişmeleri
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ontology, kripto para sektöründe akıllı sözleşmelerin kullanımını artırmak ve yaygınlaştırmak amacıyla geliştirilen bir blockchain platformu. Yerel kripto parası ise ONT coin. Ontology ve ONT coin ile ilgili ayrıntılara bakalım.


Ontology nedir, geleceği nasıl? Güncel ONT coin haber ve gelişmeleri

Ontology ağı güvenli bilgi kayıt deposu, birinci yönetim için hardware opsiyonları ve şifreli veri analizi gibi imkanlar sunan ve güven, kimlik, yetkilendirme, onay gibi konulardaki problemleri çözen bir blockchain teknolojisi.

Ontology coin nedir?

Platform, işletmelerin blockchain teknolojisini dahili sistemlerinde kolay bir şekilde kurmalarını sağlamak amacıyla geliştirildi. Kurucular, blockchain teknolojilerini entegre etme sürecini basitleştirmek ve herkesin kullanabilmesini mümkün kılmak istedi.

Bununla birlikte her türlü uygulama için bir çerçeve sunuyor. Buna merkeziyetsiz veri değişimi ve API ve APK ya da diğer modüller aracılığıyla yönetim protokolü de dahil.

Ontology kamusal ve özel blockchain uygulamasına izin veren bir matrix blockhain formudur. Bu da Ontology’yi bir çok iş ve endüstri için ideal bir uygulama haline getiriyor. Ontology NEO gibi diğer blockchain uygulamaları ile de bağlanarak işlem yapabilecek şekilde tasarlandı. 

Ontolojy veri onayı, veri değişimi ve benzer işlemleri gerçekleştirmek üzere endüstriler arasında güven ekosistemi kurmak istiyor. Bu uygulama IoT dahil neredeyse tüm sektörlerde uygulanabilir. Finans, sigorta, medya, yazılım geliştirme, ödeme, tıp ve emtia satışı gibi.

Ontology NeoContracts üzerine inşa edilmiş ve NEP5 tokens token olarak üretilmiş bir token olan ONT ile işlem yapıyor. Ontology platformu bilgi ve kimlik saklamak için kullanırken NEO token platformu olarak çalışıyor.

ONT fiyatı

ONT token fiyat performansı, 2018 yılındaki ATH değeri ile kıyaslandığında çok sönük kalıyor. Ancak yine de 2021 yılında bir hareketlenme görmüştük. 2022 yılının ilk yarısında ise yenide kırmızı bölgeye döndüğünü görüyoruz. 

 

Ontology nedir, geleceği nasıl? Güncel ONT coin haber ve gelişmeleriOntology ONT token fiyat grafiği Kaynak: CoinMarketCap

ONT token ilgili önemli fiyat bilgileri şöyle:

  • ONT token tüm zamanların en yüksek değeri: 11.18 dolar (3 Mayıs 2018)
  • ONT token tüm zamanların en düşük değeri: 0.225 dolar (13 Mart 2020)

 Ontology nedir? Ontology (ONT) coin nasıl alınır? Geleceği var mıdır?

Ontology platformu nasıl çalışır?

Ontology platformu şöyle çalışır:
1. İlk kat kişileri, mali durumu, şeyleri ve organizasyonları onaylamaya yardım eder.

2. İkinci kat uygulamaları onaylar ve onları birbirine bağlar.

3. Üçüncü kat link modüllerini, protokolleri, geliştirme kitlerini ve uygulama arayüzlerini onaylar.

4. Zincirin son katmanı ise farklı protokolleri
birbirine bağlar.

İlgili – Ontology Haberleri: Google anlaşması sonrası ONT tozu dumana kattı

Son zamanlarda hızlı artış ile dikkat çeken ”Ontology (ONT) nedir?” sorusu herkesin merak ettiği bir soru oldu. Hiç ICO düzenlememesine rağmen nasıl bu kadar kısa sürede milyar dolar değere ulaştı? Binlerce dolarlık ONT’ye “air drop”la sahip olan şanslı kişiler kimler?

Ontology (ONT) airdrop tarihi

Evet, ONT tokenı kamuya açık bir ICO satışı ile hiç satılmadı. ONT’ler airdrop ile dağıtıldı.

Ontology coin, ilk olarak NEO blockchaini üzerinde geliştirilen bir NEP-5 tokeni (bir tür NEO tokeni) olarak piyasaya sürüldü. Ancak 30 Haziran 2018’de Ontology ana ağı başlatıldı ve bu NEP-5 ONT, ana ağın yerel tokeni ONT coin olarak değiştirildi.

Son airdrop 1 Mart 2018 tarihinde gerçekleşti. Eğer 1 Martta cüzdanınızda yada borsa hesabınızda NEO varsa her bir NEO’ya karşılık 0,2 ONT gönderilecekti. Bunun 0,1 ONT’si Martın 1. haftasında ikinci kısmı ise 2018’in ikinci çeyreğinde Ontology’nin Mainnet’i çıktığında gönderildi.

Kucoin ve Binance borsaları kullanıcılarının ONT airdrop’unu destekleyen iki borsaydı. Eğer bir NEO cüzdanınızda yada bu borsalarda NEO bulundurduysanız 1 Mart tarihinde bu durumda siz de ONT tokeni hak kazanmaktaydınız. Neon Cüzdanı da ONT bulundurmak için kullanılabilen bir cüzdan.

İşte ONT’un 1000’lerce dolar kazandıran en büyük airdropları:

  • Daha önce Ontology’nin email aboneliğine üye olan ve KYC’yi geçenler 1000 ONT kazandı.
  • NEO Devcon 2018 etkinliğinde Ontology’nin standına isim ve email adresini bırakanlara ise 500 ONT dağıtıldı.

Ontology (ONT) coin nedir?

NeoContracts üzerine inşa edilen ve NEP5 tokens token olarak üretilen ONT coin, platformun yerel kripto parasıdır.

Ontology nedir?

Ontology güven, kimlik, yetkilendirme, onay gibi konulardaki problemleri çözen bir blockchain teknolojisidir.

Ontology ekip üyeleri kimler?

Ontology ekip üyeleri şöyle: Projenin kurucusu Julia Yu. Daha önce de Onchain’in kurucu ortağıydı. Kendisini projenin Cheif Architect olarak da tanıtıyor. Julia Yu ise pazarlama müdürü. Reddit’de oldukça aktif. Medium’da yazılar yayınlıyor.

Ontology (ONT) coin nasıl alınır?

İlk ONT tokenler, kamuya açık bir ICO satışı ile satılmadı. ONT’ler airdrop ile dağıtıldı.
Şimdi ONT token satın almak için;
1. Öncelikle bir borsaya kayıt olmanız gerekiyor.
2. aşama kimlik doğrulama. Hesabınızı oluşturup borsaya giriş yaptıktan sonra kimliğinizi doğrulamanız gerekiyor.
3. Borsa sesabınıza Türk Lirası yatırmalısınız
4. Artık ONT token almaya hazırsınız. Daha fazla bilgi için tıklayınız.