1. Home
 2. Eğitim
 3. Kripto Para
 4. NuCypher nedir ve geleceği nasıl? Güncel NuCypher – NU Coin haber ve gelişmeleri

NuCypher nedir ve geleceği nasıl? Güncel NuCypher – NU Coin haber ve gelişmeleri

NuCypher nedir ve geleceği nasıl? Güncel NuCypher – NU Coin haber ve gelişmeleri
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

NuCypher nedir ve nasıl kullanılınır? NU coin’in geleceği var mı? Tüm bu soruların detaylarına ve teknik verilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

NuCypher nedir ve geleceği nasıl? Güncel NuCypher – NU Coin haber ve gelişmeleri

NuCypher, 2015 yılında San Francisco’da MacLane Wilkison ve Michael Egorov tarafından, kullanıcıların bulut sağlayıcılarıyla güvenli bir şekilde veri alışverişinde bulunmalarına yardımcı olmak için kuruldu.

NuCypher, merkezi olmayan uygulamalar için güvenlik ve gizlilik katmanı sağlamak için amaçlayan bir yazılımdır. Tıpkı Ethereum gibi. NuCypher, geliştiricilerin özel verileri depolamasına, paylaşmasına ve yönetmesine olanak tanır ve geliştiricilerin bir dizi dapp üzerindeki hassas bilgilere izin verebileceği çeşitli blok zincirlerine birlikte çalışabilir bir güvenlik katmanı eklemeyi amaçlar.

Platformun temel iki amacı vardır:

 1. Şifreler ve özel anahtarlar dahil olmak üzere hassas verileri depolar
 2.  Hassas verilere koşullu olarak erişim izni verir ve erişimi iptal eder

Ağın yerel kripto para birimi NU, kullanıcılar için şifreleme hizmetleri gerçekleştiren düğümleri teşvik etmek için kullanılır.

NuCypher ile ilgili üm gelişmeleri anında takip etmek istiyorsanız ve yayınlanan güncellemeler ile ilgili bilgi almak istiyorsanız.  NuCypher bloguna göz atabilirsiniz.

NuCypher nasıl çalışır?

NuCypher, genel blok zincirlerinin özel verilerini güvenli bir şekilde depolayarak çeşitli protokollere şifreleme hizmetleri sağlar. Platform, Umbral, şifreleme şeması ve bir işletim düğümleri ağı olan Ursula aracılığıyla bir sır yönetim sistemi ve dinamik erişim kontrol hizmetleri sunar.

NuCypher NuCypher nedir ve geleceği nasıl? Güncel NuCypher - NU Coin haber ve gelişmeleri

Umbral, NuCypher’in kullanıcıların hem verileri gizli tutmasına hem de bilgileri güvenli bir şekilde paylaşmasına olanak tanıyan şifreleme şemasıdır.

Veri sahipleri, alıcılar için verileri yeniden şifreleyen Ursulas adı verilen “vekil” düğümler tarafından gerçekleştirilen bir işlemde bir veri alıcısına şifre çözme hakları verir.

Ursula’ların ağ görevlerini yerine getirmek ve yeni basılmış NU tokenlarını kazanmak için NU’yu stake etmeleri gerekiyor. Düğümler, hatalı yeniden şifreleme gerçekleştirirlerse veya önemli kesinti süreleri yaşarlarsa, stake edilen NU’larının bir kısmını veya tamamını kaybedebilir.

NU ödüllerine ek olarak, Ursula düğümleri, temeldeki Ethereum ağında barındırılan uygulamalara NuCypher’in güvenlik ve gizlilik hizmetlerini sağlamak için ETH işlem ücretlerinde de ödüllendirilir.

NU neden değerlidir?

NU kripto para birimi, NuCypher ağının korunmasında ve işletilmesinde önemli bir rol oynar ve tutma, gönderme veya stake etme için kullanılabilir. Ayrıca, Ethereum üzerine inşa edilmiş ikinci bir katman olarak, NuCypher’ın NU tokenları, diğer Ethereum ağ tokenları ile değiştirilebilir ve Ethereum tabanlı uygulamalarda kullanılabilir.

Dolaşımdaki Arz 703.000.000 NU
Toplam Arz 1.380.418.089 NU
Maksimum Arz 3.885.390.082 NU

NU, tüm zamanların en yüksek seviyesine 15 Ekim 2021’de 3,58 dolar ile geldi. NU coini aşağıdaki borsalardan kolayca satın alabilirsiniz:

 • Coinbase Pro
 • Binance
 • UniSwap
 • Huobi
 • Hoo
 • OKEx
 • Gate.io
 • Hotbit,
 • 1inch Exchange

Kaynak