Loading...
btc
BTC
0.47%
Bitcoin
66.355,13 USDT
eth
ETH
2.74%
Ethereum
3.577,28 USDT
bch
BCH
1.94%
Bitcoin Cash
431,09 USDT
xrp
XRP
1.97%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
1.38%
Litecoin
78,68 USDT
bnb
BNB
0.77%
Binance Coin
607,91 USDT
sol
SOL
1.41%
Solana
145,06 USDT
avax
AVAX
0.17%
Avalanche
30,34 USDT
ada
ADA
0.06%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
1.08%
Poladot
6,23 USDT
doge
DOGE
1.52%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
2.91%
Shiba Inu
0,00 USDT

NFT’lere delice ilgi!

kripto
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

NFT rüzgarına ünlü sanatçı ve sporcuların ilgisi giderek artarken, pazardaki payı giderek artıyor. 

 

Veriler, NFT’lere küresel ilginin bir ayda %426 arttığını gösteriyor

 

Blockchain Center’ın Google Trends verilerinin analizine göre, Ağustos 2021’de takas edilemeyen tokenlere  (NFT’ler) olan küresel ilgi %426 arttı.

 

1 Ağustos 2021 itibariyle, “NFT nasıl satın alınır” anahtar kelimesi için Google aramalarının sayısı 19 iken, 29 Ağustos 2021’de 100’e yükseldi. Rakamlar, bir belirli bir yer ve zaman dilimini kapsamaktadır. Arama ilgisi, 100 en yüksek ve 0 en düşük olmak üzere puanlarla ölçülür.

 

Gerçekten de 2021’de NFT pazarında benzeri görülmemiş bir büyüme yaşadık. 2021’den önce sadece az sayıda yatırımcı NFT’lerin yatırımcılara büyük getiri sağlayabileceğine inanıyordu. Bununla birlikte, piyasanın yönü yılın başında önemli ölçüde değişti ve yakın zamanda yavaşlayacak gibi  de görünmüyor.

 

Örnek olarak, Google’da NFT nasıl satın alınır sorguları 100’e ulaştı; bu, bunun 2021 YTD’sinde “NFT nasıl satın alınır” için yapılan en büyük arama hacmi olduğunu gösterir.

 

nft

NFT’ler görünüşte popülerdir çünkü sahiplikleri ve benzersizlikleri doğrulanabilir. Bir dizi sanatçı ve işletme tarafından geliştirilen çeşitli uygulamalarda kullanılabilirler ve ikincil piyasalarda kolayca alınıp satılabilirler. Mevcut iş modelleri ve kullanım senaryoları bu yetenekler kullanılarak genişletilebilir.

 

NFT’ler ilk popüler hale geldiğinde, LeBron James’in 208.000 dolarlık NBA Top Shot video klibi, 11,7 milyon dolarlık 3LAU albümü ve dijital sanatçı Beeple’ın 69,3 milyon dolarlık eseri gibi çok sayıda yüksek profilli satış, artan popülariteye katkıda bulunduğu biliniyor.  Jay Z ve Mike Tyson gibi pop kültürünün en büyük isimlerinden bazıları, popüler YouTubers Jake ve Logan Paul’un yanı sıra bu heyecana bu süreçte katıldı.

 

Bunlar ve diğerleri gibi olayların bir sonucu olarak, NFT’ler daha popüler hale geliyor ve dünya çapında pazarda benzeri görülmemiş bir büyüme görüyor. Daha önceki bir raporda, 2021’in ikinci çeyreğindeki ilk 15 NFT satışının toplu olarak 37.23 milyon dolar getirdiğini ve Mart ayında NFT satışlarının son 12 ayın toplamından daha fazla 200 milyon dolarlık rekor bir seviyeye ulaştığını belirtmiştik.

 

Singapur ve Avustralya trendi yönetiyor

 

Ağustos 2021’de şu tarihe kadar 100 puanla Singapur, dijital sanat eserlerine en yüksek ilgiyi gösteriyor. 86 puanla Avustralya ikinci sırayı alırken, onu Nijerya (70 puanla) takip ediyor.

 

nft

Blockchain Merkezi CEO’su Tadas Maurukas şunları söyledi:

“Popüleritede büyük bir artış görmemize rağmen, NFT’ler nüfusun çoğunluğu tarafından hala bilinmiyor. Yatırımcılar bunu erken benimseyenler için büyük bir fırsat olarak görüyor, çünkü bu dijital varlıklar ana akım haline geldiğinde kârlar aşırı derecede yüksek olabilir.”

NFT’ler daha sofistike hale geliyor

 

NFT’lerin artık sadece resim veya video olmadığını belirtmekte fayda var. Son zamanlarda bir dijital sanatçı, etkileşimli bir 3D dünya aracılığıyla Rat Poison, Bitcoin Pizza, Doge To The Moon ve diğer üç tarihi kripto NFT’yi hayata geçirdi. CryptoTale, oyun benzeri bir 3D dünya deneyimi ile dijital sanat eserlerine göz atmak için WebGL teknolojisini kullanan türünün ilk örneği bir NFT koleksiyon ekranının lansmanını yaptı.

 

Yaratıcıya göre, etkileşimli NFT koleksiyonunun piyasaya sürülmesi, kripto para birimi meraklıları ve koleksiyoncularına, paradoksal olarak sınırlı ancak genişleyen bir sanal alemde tarihsel bir kripto para birimi geçmişi parçası edinme fırsatı sunuyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.