1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Coin
  4. Ripple, Coinbase’i hoşgeldin partisiyle karşıladı!

Ripple, Coinbase’i hoşgeldin partisiyle karşıladı!

Ripple, Coinbase’i hoşgeldin partisiyle karşıladı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple, Coinbase ile ortak noktalarını ve davaların seyrini paylaştı.

SEC dava açmakla tehdit ederken, Ripple Coinbase’i “partiye” davet ediyor

 

Coinbase, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan [SEC] yüksek faizli kripto ürünü Lend hakkında bir uyarı aldı. Ürün, stabilcoin sahiplerine tasarrufları üzerinden %4 faiz ödemeyi amaçlıyor. Bununla birlikte, bu fikir düzenleyiciler tarafından pek hoş karşılanmadı ve Coinbase’e göre, “Lend’i başlatırsak dava açmayı düşünüyorlar.”

 

Bu hamle, SEC’in bu tür ürünleri izlemesi ve bunları sunan şirkete dava açması için ilk adım olabilir. Bu aynı zamanda, çok sayıda borsa ile dolu bu son derece rekabetçi alanın, SEC’in peşlerine düşmeden  önce ürünlerini yeniden değerlendirmek zorunda kalacağı anlamına geliyor.

 

SEC’in uyarısına yanıt olarak Coinbase Hukuk Görevlisi Paul Grewal, topluluğu bu tehdit hakkında bilgilendiren bir blog yazısı kaleme aldı. Aynı zamanda, yönetici, son altı ay içinde SEC ile şirket arasındaki Lend hakkında yapılan tartışmalara değindi.

 

Ürünü duyurma planları Haziran ayında şekillendi. Bununla birlikte, SEC o zamandan beri Coinbase’in ürüne devam etmesini engellemeye çalışıyor.

 

Halka ilk tanıtıldığında, Lend yüksek ilgi gören bir ürün olarak önerildi. Geleneksel faiz getiren hesaplarda görülen FDIC sigortasının yerine bir “huzur” garantisi sunmaya söz verdi. Ürün yalnızca USDC stablecoin’e uygulandı.

 

SEC’in ürün teklifi konusundaki endişelerinde netlik olmaması, Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un SEC ile “son çare” olarak mahkemede savaşmayı seçebileceği yorumunu yapmasına neden oldu.

ripple coinbaseBir Twitter dizisinde Armstrong, SEC’e karşı hayal kırıklığını ve öfkesini dile getirdi. Yöneticiye göre, ajansla çalışmaya çalışmasına rağmen SEC, kripto politikaları konusunda şeffaf olamadı. Şimdi kapalı kapılar ardında yıldırma taktikleri yürütüyor” dedi.

 

Coinbase CEO’su, Ripple’ın SEC’e karşı kendi davasında baştan beri yaptığı aynı noktaları vurguladı.

 

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Coinbase ile olan her şeyi çabucak not aldı ve tweetledi,

 

 

Önde gelen borsaları düzenleyen ve kontrol eden SEC, kripto alanı ve menkul kıymet olarak kabul edilebilecek benzer yüksek verimli ürünler sunan diğer işletmeler için sorun yaratabilir. Aslında birçok kişiye göre Coinbase sadece ilk olanlar arasında olabilir. Yakında diğer şirketlerin de SEC’in uyarı listesini yapması muhtemeldir.

 

Avukat Preston Byrne’nin tweet atması ile hukuki görüşler de aynı hızla geldi.

 

Kaynak