1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Geç mi kaldım diyenlere, İşte devam eden 7 sıcak NFT trendi!

Geç mi kaldım diyenlere, İşte devam eden 7 sıcak NFT trendi!

Geç mi kaldım diyenlere, İşte devam eden 7 sıcak NFT trendi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

NFT trendi geçti mi derken, Apes, punks ve kayalar, NFT çılgınlığı geri döndü.

Geç mi kaldım diyenlere, İşte devam eden 7 sıcak NFT trendi!

NFT’ler 2021 yılı ilk yarısında 2,5 milyar dolarlık bir satış hacmi gördükten sonra ani bir düşüş gördü.

Ancak yılın 9. ayında NFT’ler yeniden döndü ve yeni projeler, yeni trendlerle tekrar gündeme geldi.

Sizin için en sıcak, en trend NFT projelerini derledik.

 

İlgili: NFT Rehberi: Non Fungible Token (Değiştirilmez Token) nedir?

1. Bored Apes

NFT meraklıları, NFT markası olarak CryptoPunks’ın son derece popüler olduğunu bilir. Ancak moda her zaman değişken olmuştur. NFT tacına yeni bir rakip ortaya çıktı. NFT dünyası, maymunları çeşitli yüz ifadeleriyle betimleyen bir dizi NFT olan Bored Ape Yacht Club için sıraya girdi.

CryptoSlam’e göre koleksiyon bugüne kadar 400 milyon dolardan fazla hacimle el değiştirdi. Bu hafta tek bir Bored Ape NFT’si 2,25 milyon dolar değerinde ETH’ye satıldı. 100’den fazla Bored Ape NFT’si şu anda Sotheby’s’de açık artırmada.

 

İlgili: NFT’nin yükselişi durdurulamıyor!

 

https://twitter.com/boredapebot/status/1433444707770814471

 

2. Ancient O.G. NFTs: Etherrocks, CryptoPunks

EtherRocks, telifsiz küçük resimlerden alınan kaya görüntülerini gösteren 100 NFT’lik bir seridir.

Renk farklılıkları dışında hepsi aynı. Yine de bu karikatür kaya resimleri -evet, kayalar- Ağustos başında 100.000 doların üzerinde satıldı. Ayın sonunda, milyonlarca dolar karşılığında el değiştirir oldu.

EtherRocks’ın şöhret olmasında iki özelliği etkin oldu. İlk olarak, bu NFT’ler, 1970’lerde yaygın olan klasik Pet Rock oyuncak çılgınlığından ilham aldı. İkincisi ise NFT’ler 2017’de üretien ilk NFT’lerden olması ve yalnızca 100 adet üretilmiş olması.

 

https://twitter.com/etherrockprice/status/1431641800431714313

 

İlgili: DeFi mi NFT mi? Hangisi 1 numara olacak?

 

3. Visa, Budweiser

Geçen hafta Visa, “tarihi ticaret eserleri” koleksiyonuna eklemek amacıyla 50 ETH (yaklaşık 165.000 $) karşılığında bir CryptoPunk NFT satın aldığını duyurdu. Visa, CryptoPunk #7610’yı satın aldı.

Yine hafta içerisinde NFT satın alan başka bir marka Budwesier oldu. Budweiser Rocket Factory NFT serilerinden bir NFt’te 26.000 dolar ödedi.

 

 

Visa NFT Cryptopunk 7610

 

4. Fractionalized NFT

Fractionalized NFT’ler aslında birkaç aydan beri piyasada ancak son bir kaç günde popülariteleri üst düzeye çıktı.

Normal bir sanat eserinden barklı olarak NFT’ler parçalara ayrılabilir. Son dönemde NFT’lerin çok büyük değerlere satılmaya başlandığı piyasada, aynı NFT’ler daha küçük bütçeli alıcılar için parça parça satılmaya başlandı.

Bu tür NFT satın almak isteyenler özellikle DAO bünyesinde bir araya geldiler. Öte yandan Fractionalized NFT’lerde, SEC raporuna göre bir sahiplik sorunu da yok değil.

 

5. Gaming NFT’leri: Axie Infinity, Supdrive

Elbette, Gaming NFT’ler olmadan hiç bir NFT listesi tam sayılmaz.

Ethereum tabanlı Axie Infinity, Haziran ayından beri 1.6 milyar dolarlık NFT işlem hacmiyle bu alanda, hiç bir NFT proje ya da koleksiyonunun yakalayamadığı bir başarıyı yakalamış konumda.

Oyun NFT’lerinde NFT’ler aynı zamanda oyun kahraman ve karakterleri ve oyuncular, NFT karakterleri ile oynadıklarında token ödülleri kazanabilirler.

Axie Infinity günde ortalama 1 milyon kullanıcıya servis sağlıyor.

Bir başka gaming NFT koleksiyonu ise, on-chain fantasy konsol gibi kullanılan ve her bir NFT karakteriyle video oyunları oynanabilen Supdrive.

 

6. Art Blocks

İster inanın ister inanmayın, bir blockchain yalnızca bir sanat eserinin mülkiyet belgesini temsil eden tokeni barındırmakla kalmaz, aynı zamanda sanat eserinin kendisini de yaratır.

Art Blocks, blockchain üzerinde geliştirilen NFT alanının açık ara en büyük oyuncu.

Ethereum tabanlı girişim, çeşitli sanatçılar tarafından çok çeşitli sanat eseri stilleri ve yaklaşımlarını kapsayan geniş bir dizi bireysel NFT tarzını kapsar. Art Blocks, koleksiyonları Ağustos ayında 583 milyon dolarlık işlem hacmi gördü.

 

7. Dünya inşası: Loot

Şu anda tek bir proje etrafında dönse de ortak dünya inşa konsepti genişleyerek büyüyor.

Loot, bir dizi fantezi silah ve ekipman etrafında oluşturulan bir dünya. Ağustos ayı sonunda ortaya çıkan konsepte, Loot topluluğu şimdiden çeşitli türev projeler, küçük gruplar oluşturuldu. Loot merkezsiz bir fantezi oyunu olma yolunda ilerliyor.

Loot’un daha fazla gelişip gelişmeyeceği konusunda şimdiden bir şey söylemek zor. Ancak Loot şimdiden 159 milyon dolarlık işlem hacmine ve 8 bin NFT’lik bir koleksiyona sahip olmayı başardı.

 

İlgili: TikTok’tan NFT sürprizi

 

Kaynak: Decrypt

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: