fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. NFT çılgınlığının Ethereum’a olumsuz etkisi: 14 haftanın zirvesinde

NFT çılgınlığının Ethereum’a olumsuz etkisi: 14 haftanın zirvesinde

NFT çılgınlığının Ethereum’a olumsuz etkisi: 14 haftanın zirvesinde
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasının son zamanlarda en canlı bölümü olan NFT pazarı alevlendikçe Ethereum ağına olumsuz etkileri ortaya çıkmaya başladı. En başta da ETH gaz ücretlerinin 14 haftanın zirvesine çıktığını söyleyelim. Bunun gören NFT kullanıcıları da artık yavaşlama kararı alıyor.


NFT çılgınlığı ile Ethereum gaz ücretleri zirvede

Non-fungible token’ler (NFT) bu ay yükselişe geçti. Sonuçta bu durum Ethereum kullanıcıları için istenmeyen etkilere yol açtı. ETH işlem ücretleri (gaz ücretleri) bir kez daha uçtu.

Ethereum kullanıcıları bir kez daha yükselen işlem ücretlerinden zarar görüyor. İşlem ücretleri son 3 ayın zirvesinde. Bitinfocharts’in verilerine göre, ortalama işlem ücreti dün 27.23 dolara yükseldi. Ağustos ayının başından yüzde 240 oranında bir yükseliş var.

En son gaz ücreti bu kadar pahalı 19 Mayıs’ta olmuştu. O zaman ortalama gaz 60 dolara yükselmişti. Öncesinde ise 12 Mayıs’ta 70 dolarla tüm zamanların en yüksek değerine çıkmıştı.

NFT çılgınlığı ile Ethereum gaz ücretleri zirvede

Ortalama Ethereum işlem ücreti 3 aylık Kaynak: bitinfocharts.com

Bu ücretler ortalama. Bundan dolayı muhtemelen token swap ya da akıllı sözleşme işlemleri için daha yüksek ücretler olabilir. Etherscan’in gaz izlemesine göre, Uniswap token swap şu an 30 dolarda.

Cryptofees ise Ethereum ağının sadece dün 32.7 milyon dolarlık dev bir işlem ücreti toplandığını bildiriyor. 26 Ağustos’ta Bitcoin ağının elde ettiği 629,000 dolarda çok daha yüksek bir rakam.

İlgili – TikTok’un ana şirketi Çin internet devinden NFT sürprizi

NFT satışları için rekor ay

Gaz ücretlerinde artışın başlıca sebebi NFT satışlarında bu ay yaşanan büyük yükseliş. Nonfungible’ın verilerine göre, Ağustos NFT satışlarında zirve yaptı. Son 30 günde 900 milyon dolardan fazla NFT satıldı.

NFT Pazar yeri OpenSea şu an en çok gaz ücreti kullanan yer ve son 24 saatte yaklaşık 5.7 milyon dolarlık işlem ücreti kullandı. Bu da son 1 günde Ethereum üzerinde kullanılan toplam gaz ücretinin yüzde 21’ine denk geliyor.

Kısa süre önce Coinbase’de listelenen Axie Infinity ise son 24 saatte 933,000 dolarlık gaz ücreti kullandı. Burada da bir artış var.

Bu arada NFT yatırımcıları da bu yüksek işlem ücretlerini görünce yavaşlamaya başladılar.

İlgili – Facebook şimdi de NFT’lere merak saldı

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: