fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. New York Times’ın Bitcoin iddiasına tepkiler büyüyor!

New York Times’ın Bitcoin iddiasına tepkiler büyüyor!

New York Times’ın Bitcoin iddiasına tepkiler büyüyor!
0
koinmedya_telegram_coinsignal
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en prestijli gazetelerinden biri olan “New York Times”, Bitcoin hakkında önemli bir iddiada bulundu.

New York Times’ın Bitcoin iddiasına tepkiler büyüyor!

New York Times, Bitcoin blockchainin, Ethereum örneğinden hareket ederek Proof-of Stake modeline geçeceği iddiasında bulundu.

New York Times’ta yayınlanan bir makaleye göre Bitcoin, enerji-yoğun Proof-of-Work (PoW) mekanizmasını terk ederek, proof-of-stake (PoS) konsensüs algoritmasına geçmeyi planlıyor.

 

Piyasa değeri açısından dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethererum, proof-of-stake’e doğru giderken (bu değişimin bir yıl daha sürecek olması muhtemeldir) Bitcoin’in de sonunda bu yolu takip etmesi bekleniyor.

 

koinmedya_paradex

Bu noktada Bitcoin’in PoW madenciliğinden ayrılmasının teknik olarak pek de mümkün olmadığını hatırlatmakta yarar var. Gelecek 120 yıl içerisinde bütün Bitcoin’ler çıkarılmış olsa da madenciler hala işlemlerin onaylanması konusunda ödül almaya devam edecekler.

Bu açıdan New York Times makalesi kripto topluluğu içerisinde oldukça sert eleştiriler aldı. İnsan Hakları Vakfı yöneticisi Alex Gladstein attığı bir tweetle dile getirilen iddiaların “saçma” olduğunu savundu.

Gladstein:

Açıkçası, New York Times’ın bugün Bitcoin hakkında bir şeyler söyleyen bu saçmalığı yayınlayabilmesi absürttür … Demek istediğim. Bu, birçokları tarafından dünyanın en iyi gazetesi olarak kabul edilmektedir. Bir stajyerin bir kaç dakikalık internet araştırmasıyla, Bitcoin’in PoS’ae geçmesinin hiç kimse tarafından “beklenmediği” fark edilebilirdi.

 

Özellikle, Coinbase’in 14 Nisan Nasdaq listelenmesi Bitcoin ve kripto alanını, başta geleneksel medya olmak üzere dünya kamuoyuna biraz daha yaklaştırdı. Bu noktada kripto alanı pek çokları için hala bilinmezliğini koruyor.

 

Canlı BTC fiyatı: $ 57,633.00

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

“koinmedya_binance”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Etiketler:
koinmedya_brave