1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Nasdaq’dan kripto tüyosu: Şu an alınıp tutulabilecek 2 coin

Nasdaq’dan kripto tüyosu: Şu an alınıp tutulabilecek 2 coin

Nasdaq’dan kripto tüyosu: Şu an alınıp tutulabilecek 2 coin
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü hisse senetleri borsalarından Nasdaq, web sitesi üzerinden “Kripto piyasası çöküşü: Şu an alınıp tutulabilecek 2 önemli coin” başlıklı bir makale yayımladı. Borsanın bahsettiği bu kripto paraların neler olduğuna ve neden bu kadar önemsediğine bakalım.


Nasdaq’a göre şu an düşen kripto piyasasında alınıp tutulabilecek 2 coin

Son birkaç ay kripto para için zorlu geçti. Yükselen enflasyon ve jeopolitik krizler, hisse senetleri piyasasında düşüşlere yol açtı. Bu durum kripto para piyasasını da etkiledi. Hatta Kasım 2021’de zirve yapan kripto piyasasının yaklaşık yüzde 40 oranında değer kaydettiğini söyleyebiliriz Bu da yaklaşık 1 trilyon dolar demek.

Tabii, kripto para piyasasında böyle iniş ve çıkışlar sık yaşanır. Mayıs – Haziran 2021 döneminde piyasanın yüzde 50’lik düşüş yaşadığını hatırlatalım. Her düşüşten sonra toparlanma ve yükseliş evresi geliyor. Sonuçta yeni zirveler kaydedilir. Bundan dolayı Nasdaq, böyle bir düşen piyasada alınıp saklanabilecek 2 coine dikkat çekiyor.

İşte, Nasdaq’da göre akıllı alım olabilecek 2 coin: Solana (SOL) ve Terra (LUNA).

1. Solana

Solana ağında 2022'nin en büyük hack saldırısı!

Solana programlanabilir bir blockchain ve ölçeklenebilir merkezsiz uygulamalar (Dapps) ve merkezsiz finans (DeFi) ürünleri için geliştirildi. Proje, eski Qualcomm yazılım mühendisi Anatoly Yakovenko tarafından başlatıldı. Solana’nın mimarisi ise getirdiği özellikler ile dikkat çekiyor. Hatta blockchain alanında çığır açıyor diyebiliriz. Solana, hisse kanıtı (PoS) konsensüs mekanizması ile geçmiş kanıtı mekanizmalarını mükemmel şekilde birleştirerek çok yüksek bir hıza ulaşabilen bir proje. SOL ise projenin yerel kripto parası ve 2021’de inanılmaz oranda değer kazandı.

İlgili – Solana nedir ve SOL coinin geleceği nasıl?

İlgili – Güncel Solana fiyat tahmini ve SOL coin geleceği 2022 – 2025

2. Terra

Terra ağının yükselişi durdurulamıyor! Sonunda LUNA Ethereum’u da geçti!

Terra da programlanabilen bir blockchain ve finansal hizmetleri ve ödemeleri daha verimli hale getirmek için kuruldu. Binlerce birlikte çalışabilir blockchaini birbirine bağlamayı amaçlayan bir protokol olan Cosmos Hub üzerine inşa edildi. Bu özellikle önemli. Çünkü Cosmos (ve dolayısıyla Terra), 10.000 TPS’yi (saniyedeki işlem sayısı) işleyebilen ve bu işlemleri yalnızca altı saniyede sonuçlandırabilen Tendermint olarak bilinen PoS konsensüs mekanizmasına dayanıyor. LUNA ise bu projenin yerel kripto parası.

İlgili – Terra LUNA coin nedir ve geleceği nasıl?

İlgili – Güncel Terra – LUNA coin fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.