1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. PayPal’ın CEO’sundan müthiş kripto para öngörüsü!

PayPal’ın CEO’sundan müthiş kripto para öngörüsü!

PayPal’ın CEO’sundan müthiş kripto para öngörüsü!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük ödeme platformlarından biri olan PayPal’ın CEO’su kripto paralarla ilgili çok önemli bir açıklama yaptı. Detaylar haberimizde.

PayPal’ın CEO’sundan müthiş kripto para öngörüsü!

Kripto para piyasası haftaya yatay bir görünümde başladı. Bugün de aynı seyri koruyan piyasa, uluslararası belirsizliklerin ortadan kalkmasını bekliyor. Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sonrası dünya genelinde olduğu gibi kripto piyasasında da gergin bir bekleyiş hakim.

2022 yılının başından bu yana yaşananlar piyasasının patlama yapmasını engelledi. Ancak kripto piyasasının geleceğine dair beklentiler büyümeye devam ediyor.

Dünyanın en büyük ödeme sağlayıcılarından biri olan PayPal’ın CEO’su, kripto para birimi teknolojisinin küresel olarak finansal sistemlerde devrim yaratacağını tahmin ediyor.

kripto para

Axis Tel Aviv uluslararası yatırım konferansında konuşan PayPal CEO’su Dan Schulman, gelecekte kripto teknolojisi için büyük umutları olduğunu söyledi.

“Kripto ve blok zinci teknolojisinin ileriye dönük finansal sisteme neler yapabileceği konusunda çok heyecanlıyım.”

Ünlü yönetici, kripto ekosistemi için duyduğu heyecanın Bitcoin’in fiyatını merak etmekten öte bir şey olduğunu belirtti.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

“Bence herkesin kripto para alıp satmak ve yarın Bitcoin fiyatının ne olacağı hakkında düşündüğü şeyler kripto paralar birimleri hakkında benim için en az ilginç olan kısım. Bu, kripto para birimlerini bir varlık sınıfı olarak düşündürmektedir. Bana göre kripto para birimleriyle ilgili asıl heyecan verici şey, ödemelerde ne tür bir fayda sağlayabilecekleri.”

Bu noktada merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC) önemine değinen Schulman, CBDC’ler ve dijital cüzdanların günlük finansal etkileşimleri yeniden tanımlama gücüne sahip olduğunu düşünüyor.

İlgili: CBDC nedir?

“Açıkçası, dünya genelinde merkez bankaları dijital para birimleri çıkarmaya bakıyor. CBDC’ler, dijital cüzdanlar ve kripto para birimleri aracılığıyla yapılan gelişmiş ödeme kullanımı sadece büyüleyici değil, aynı zamanda ileriye dönük finans dünyasının çoğunu yeniden tanımlayacak.”

Kripto para birimlerinden insanların beklentisi neydi bu kişiden kişiye göre değişir ancak dünyanın en büyük ödeme platformlarından birinin CEO’sunun bu tahminleri bile kripto paraların sistemi değiştirmek anlamında büyük bir başarı yakaladığını gösteriyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.