Loading...
btc
BTC
1.43%
Bitcoin
58.721,35 USDT
eth
ETH
1.08%
Ethereum
3.167,47 USDT
bch
BCH
2.57%
Bitcoin Cash
378,19 USDT
xrp
XRP
7.85%
Ripple
0,51 USDT
ltc
LTC
1.86%
Litecoin
70,54 USDT
bnb
BNB
0.99%
Binance Coin
539,08 USDT
sol
SOL
0.86%
Solana
140,66 USDT
avax
AVAX
1.31%
Avalanche
26,30 USDT
ada
ADA
1.26%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
2.75%
Poladot
6,27 USDT
doge
DOGE
2.13%
Doge Coin
0,11 USDT
shib
SHIB
3.19%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Ethereum Haberleri
  3. Messari’den müthiş iddia: Avalanche (AVAX) yakında Ethereum’u geçebilir!

Messari’den müthiş iddia: Avalanche (AVAX) yakında Ethereum’u geçebilir!

Ünlü NFT platformu OpenSea, Ethereum Merge sonrası tarafını seçti!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü dijital varlık araştırma firması Messari, yayınladığı yeni bir raporda şaşırtan bir iddia ortaya attı: “Avalanche (AVAX), ikinci çeyrekte akıllı sözleşmeler ekosisteminin lideri Ethereum’u geçebilir.”

Avalanche (AVAX), Ethereum’u nasıl geçecek?

Ünlü bir kripto araştırma firması olan Messari, Avalanche’ın günlük işlem sayısı açısından Ethereum’a çok yaklaştığını kaydetti.

Dijital varlık araştırma firması yeni bir raporda, Ethereum’un 2022’nin ilk çeyreğinde günde ortalama yaklaşık 1.17 milyon işlem gerçekleştirdiğini belirtiyor.

Messari'den müthiş iddia: Avalanche (AVAX) yakında Ethereum'u geçebilir!

Firmaya göre Avalanche (AVAX), ilk çeyrekte Ethereum ortalama işlem hacminin %74’ünü yakaladı ve dahası ikinci çeyrekte akıllı sözleşmeler ekosisteminin liderini geçebilir.

“Teşvik programlarının ve alt ağların başlatılmasıyla birlikte; Avalanche, önümüzdeki çeyrekte Ethereum’u geçmek için ilginç bir fırsata sahip.”

İlgili: Ethereum rakibi Terra’dan stabil coin ekosistemine AVAX’lı dev destek!

Bu arada Messari’ye göre akıllı sözleşme platformu AVAX, 2021 yılının son çeyreğinde günlük ortalama 475.000 işlem gerçekleştirirken; aynı dönemde Ethereum (ETH) günde ortalama 1,25 milyon işlem gerçekleştirdi. Ethereum bu pazarın lideri olsa da Messari; AVAX platformunun, işlem ücreti konusunda hassas kullanıcılar için daha cazip bir alan olduğunu iddia ediyor.

Messari ayrıca Avalanche’daki işlem ücretlerinin, Apricot adı verilen büyük bir Avalanche yükseltmesi sayesinde ikinci çeyrekte düşeceğini tahmin ediyor:

“Apricot’un başlatılması ile birlikte, işlem ücretleri o zamandan beri sabitlendi ve işlem başına ortalama 0,67 dolar oldu. 

Apricot, düğümlerin geçmiş işlemleri güvenli bir şekilde sıkıştırabileceği bir süreç olan ‘doğrulanabilir kısaltmayı” kolaylaştırmayı amaçlamakta.

Ayrıca söz konusu yükseltme, işlem maliyetlerinin düşük ve kullanıcılar için öngörülebilir olmasını sağlayan bir ücret mekanizmasına sahip. İstikrarlı olsa da işlem ücretleri günlük işlemlere paralel olarak yukarı yönlü bir eğilim gösteriyor. Güncellemeye ilişkin gelmesi beklenen daha fazla sürümler ile birlikte, ortalama işlem ücretlerinin istikrar kazanmaya ve düşmeye devam etmesini bekleyebiliriz.”

(Yazımızı yayına hazırladığımız sırada AVAX, 77 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre 10. sırada yer alan kripto, son 24 saatte %1’ten fazla ve son iki haftada yaklaşık %8 oranında değer kaybetti.)

İlgili: AVAX’ın arkasındaki şirkete büyük yatırım!

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.