1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Ethereum Haberleri
  4. Messari’den müthiş iddia: Avalanche (AVAX) yakında Ethereum’u geçebilir!

Messari’den müthiş iddia: Avalanche (AVAX) yakında Ethereum’u geçebilir!

Messari’den müthiş iddia: Avalanche (AVAX) yakında Ethereum’u geçebilir!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü dijital varlık araştırma firması Messari, yayınladığı yeni bir raporda şaşırtan bir iddia ortaya attı: “Avalanche (AVAX), ikinci çeyrekte akıllı sözleşmeler ekosisteminin lideri Ethereum’u geçebilir.”

Avalanche (AVAX), Ethereum’u nasıl geçecek?

Ünlü bir kripto araştırma firması olan Messari, Avalanche’ın günlük işlem sayısı açısından Ethereum’a çok yaklaştığını kaydetti.

Dijital varlık araştırma firması yeni bir raporda, Ethereum’un 2022’nin ilk çeyreğinde günde ortalama yaklaşık 1.17 milyon işlem gerçekleştirdiğini belirtiyor.

Messari'den müthiş iddia: Avalanche (AVAX) yakında Ethereum'u geçebilir!

Firmaya göre Avalanche (AVAX), ilk çeyrekte Ethereum ortalama işlem hacminin %74’ünü yakaladı ve dahası ikinci çeyrekte akıllı sözleşmeler ekosisteminin liderini geçebilir.

“Teşvik programlarının ve alt ağların başlatılmasıyla birlikte; Avalanche, önümüzdeki çeyrekte Ethereum’u geçmek için ilginç bir fırsata sahip.”

İlgili: Ethereum rakibi Terra’dan stabil coin ekosistemine AVAX’lı dev destek!

Bu arada Messari’ye göre akıllı sözleşme platformu AVAX, 2021 yılının son çeyreğinde günlük ortalama 475.000 işlem gerçekleştirirken; aynı dönemde Ethereum (ETH) günde ortalama 1,25 milyon işlem gerçekleştirdi. Ethereum bu pazarın lideri olsa da Messari; AVAX platformunun, işlem ücreti konusunda hassas kullanıcılar için daha cazip bir alan olduğunu iddia ediyor.

Messari ayrıca Avalanche’daki işlem ücretlerinin, Apricot adı verilen büyük bir Avalanche yükseltmesi sayesinde ikinci çeyrekte düşeceğini tahmin ediyor:

“Apricot’un başlatılması ile birlikte, işlem ücretleri o zamandan beri sabitlendi ve işlem başına ortalama 0,67 dolar oldu. 

Apricot, düğümlerin geçmiş işlemleri güvenli bir şekilde sıkıştırabileceği bir süreç olan ‘doğrulanabilir kısaltmayı” kolaylaştırmayı amaçlamakta.

Ayrıca söz konusu yükseltme, işlem maliyetlerinin düşük ve kullanıcılar için öngörülebilir olmasını sağlayan bir ücret mekanizmasına sahip. İstikrarlı olsa da işlem ücretleri günlük işlemlere paralel olarak yukarı yönlü bir eğilim gösteriyor. Güncellemeye ilişkin gelmesi beklenen daha fazla sürümler ile birlikte, ortalama işlem ücretlerinin istikrar kazanmaya ve düşmeye devam etmesini bekleyebiliriz.”

(Yazımızı yayına hazırladığımız sırada AVAX, 77 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre 10. sırada yer alan kripto, son 24 saatte %1’ten fazla ve son iki haftada yaklaşık %8 oranında değer kaybetti.)

İlgili: AVAX’ın arkasındaki şirkete büyük yatırım!

Kaynak