Loading...
btc
BTC
-0.24%
Bitcoin
66.959,92 USDT
eth
ETH
-0.28%
Ethereum
3.228,36 USDT
bch
BCH
1.97%
Bitcoin Cash
543,64 USDT
xrp
XRP
-0.13%
Ripple
0,55 USDT
ltc
LTC
-0.7%
Litecoin
85,49 USDT
bnb
BNB
-1.43%
Binance Coin
587,08 USDT
sol
SOL
-0.3%
Solana
152,70 USDT
avax
AVAX
-0.5%
Avalanche
39,14 USDT
ada
ADA
-0.26%
Cardano
0,50 USDT
dot
DOT
0.43%
Poladot
7,27 USDT
doge
DOGE
-1.1%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-0.96%
Shiba Inu
0,00 USDT

Milyarlarca dolarlık Bitcoin ve kripto sektörü zor durumda

Ripple (XRP) hiç beklemediği yerden darbe almaya başladı. Son günlerde Ripple, hedef aldığı sektördeki gelişmelerden dolayıolumsuz etkileniyor.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en çok kripto ve Bitcoin kullanıcısı ve madenciliğine sahip bir ülkenin kripto sektörü zor durumda. Bu da genel piyasadaki ayı durumunun arkasındaki başlıca sebeplerden. Ayrıntılara bakalım.


Milyarlarca dolarlık Bitcoin ve kripto sektörü zor durumda

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırması ile başlayan kriz, her iki ülkenin vatandaşları ile birlikte birçok alanı etkiliyor. En çok etkilenen alanlardan biri de Bitcoin ve kripto para piyasası. Rusya, madencilik açısından dünyanın en büyük üçüncü merkezi. Buna rağmen ABD yetkilileri bu ülkenin Bitcoin madencilik şirketi BitRiver’i hedef alıyor. Çünkü onlara göre bu şirket, yaptırımları aşmada büyük bir tehlike oluşturuyor.

Özet olarak söyleyecek olursak, ABD’li yetkililer Rusya hükümetinin Batı yaptırımlarına karşı para toplamanın bir yolu olarak yüklü miktarda güç kullanan kripto madenciliğine başvurabileceğini düşünüyor. Ne de olsa Rusya, hem petrol hem de doğal gaz zengini bir ülke ve buradaki enerjiyi Bitcoin ve kripto madenciliğine yönlendirebilir.

ABD’li yetkililer, hiçbir varlığın Putin rejiminin yaptırımların etkisini dengelemek için bir mekanizma haline gelmemesi için çalışıyor. Bundan dolayı Rus madencilerin ABD kripto borsalarına veya madencilik ekipmanlarına erişimini engelledi.

İlgili – Bitcoin fiyatında 20,000 dolara kritik dönüş: Güncel BTC teknik analizi

Milyarlarca dolarlık Bitcoin ve kripto sektörü zor durumda

Rusya’da 17 milyonun üzerinde kripto para kullanıcısı ve traderi var. Buna rağmen, Rusya’daki kripto kullanıcılarının sayısının da Rus Rublesinin değerinin düşmesiyle düşmesi bekleniyor. Rusya’da vatandaşların yüzde 12’si kripto para sahibi. ABD’den iki kat fazla. Ancak böyle bir ülkeye toplu bir yasak uygulanması buradaki tüm sektörü cezalandırmak ve sektöre zarar vermek anlamına geliyor.

Bunlara ek olarak, Binance ve Coinbase gibi sektörün lider kripto paralar da Rusya ile bağlantılı binlerce hesabı askıya aldı. Bu hesaplar yasa dışı faaliyetler şüphesi ile askıya alındı. Mastercard Inc ve VISA Inc, birkaç Rus finans kuruluşunun ödeme ağ geçidini bloke etti ve son zamanlarda, birden fazla Rus bankası İngiltere, ABD, Avrupa Komisyonu ve diğer bazı AB ülkeleri tarafından SWIFT’ten çıkarıldı.

İlgili – Ethereum fiyatında 900 dolara salınım sonrası yeni seviyeler: Güncel ETH teknik analizi

Bütün bu gelişmeler Rusya’daki Bitcoin ve kripto para piyasasını sakat bıraktı diyebiliriz. Bu da aynı zamanda mevcut kripto para piyasası durumu ve düşüşlerine etki eden önemli faktörlerden biri.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.